bugün

hayır kurumlarına bağışlamayı yeğlerim. en azından nerelerde kullanılacağı belli.

edit: hdp'li ilan edildik iyi mi. * bayılıyorum şu ya bizdensin ya onlardan düşünce yapınıza. yandaş olmayan herkes gözünüzde potansiyel vatan haini bölücü zaten. geçiniz efendim.
paramı bilmem hangi bakanın baldızına, görümcesinin eltisine range rover desteğinde bulunmak için bağışlamam.
Aman CHP,iyi parti,hdp'liler sakın zırnık vermeyin. Bu paranın bereketi kaçar.
Biz bize yeteriz size ihtiyacımız yok. Siz 80 liralık koliyi 150 liraya satın.
Nereye gideceği hatta gitmiș olduğu belli olmayacak olan hibedir. Yine birileri saatleri için de sırtımızdan zengin oldu dedirten para kitlesidir.
cengiz inşaatın dişinin kavuğunu doldurmaz o para, eyvah ki eyvah.
recep ağzına sıçsa

amanda reyizim

ne güzelde ağzıma sıçtı deyip

sevinecek tiplerin iddiası

makam uçağı bile 400 milyon dolar.

onu satsaydı 5 mislini toplardı.
deprem olur yardım edelim, yangın olur yardım edelim, sağlık olur lösev olur yardım edelim. yani edelim de edelim. ama bu neyin yardımı? tam detayı nedir?
çok değil ya bir ay önce suriyelilere 40 milyar daha harcarız, ekonomimiz iyi dedi. ekonomi bakanı ekonomimiz yükselişte vs. dedi. a haber her gün ekonomi güzellemeleri yapıyordu. bak siyasetten falan hiç anlamam. hiçbir parti taraftarı da değilim direkt chpli yaftası yapıştırmayın ama devlet büyüklerimiz bizi kandırıyor mu? ülke güllük gülüstanlıkken tv'ye çıkıp şu kadar büyük, şu kadar büyüyoruz, 40 milyar daha harcarız sözleri bizi kandırmak amaçlı mı? bu nasıl iş? bizden aldığı parayı yine bize vermiş olmuyor mu? kanal istanbul'u falan da hiç saymıyorum.
ben burada bir eksiklik görüyorum. hatalıysam aydınlatın beni lütfen.
kemalist kafaları sinirden deli eden durumdur. gerçekten çok yazık..
cumhur baskaninin en buyuk bagiscisinin turkiye is bankasi olmasi.... yorumsuz
Saray günde 4 buçuk milyon goturuyor, sarayi kapatip cankaya koskune gitse, 13 ucaktan 10 tanesini satsa, kampanyaya gerek Kalmaz.
sahi o paraları ne yapacaklar. deprem vergisi gibi...
15 temmuz şehitleri için toplanan paralar gibi...
anladın sen onu...

bu arada...
--spoiler--
"zırnık yok" diyen piç kuruları da az ötede oynasın, biz bize yeteriz, yetiyoruz, yeteceğiz inşaallah!
--spoiler--

türküm. anam belli. babam belli. atam belli.
ve zırnık vermedim ve de ...zırnık yok... ensenizin kökünü görürseniz ibanımı da görürsünüz..

not: bu bedevi çakmaları piçin kurusu bile değil. bunlar her dem piçin yaşı. o kadar yani...
iktidar bağış toplama dağıtma konusunda geçmişinde üzerinde şaibeli iddalar var,enson deprem paraları ve kızılayın şaibeli muamelesi.
toplanmayan, özet olarak a.k. partisi'nin bir hesabından diğerine şov amaçlı transfer ettiği rakamlar üstünden yapılan muhabbet.

ispatı mı? "sözde" toplanan bu "bağış"ın nereye harcandığının hiçbir zaman açıklanmayacak olması yeterli bir delil olacaktır.

(bkz: akp organize suç örgütü)
Bakın yapılan bağışlarınıza ne olmuş. Ceeeee. Korktun mu?

http://www.cumhuriyet.com...elirsiz-dev-bagis-1730905
Yarın vatandaş bu toplanan paralar nereye gitti dediğinde bu kez ne cevap vereceksiniz çok merak ediyorum.
iktidar’ın topladığı bağışın büyük bir kısmı Kamu Kurumları ve Özel Şirketlerden geldi. Bağış yapanların hepsi gelir vergisi ödemesinde bağışın tamamını vergi matrahından düşürecek. Bu, bağış değil sağ cepten sol cebe giren para demek.
Seri lemina ve onyekuru’ un bonservisi kadar para birikmiş.
merkez bankası ( 100 milyon ) ziraat bankası ( 62,3 milyon ) vakıflar bankası ( 56 milyon ) halk bankası ( 50 milyon ) bağışları ile fena sayılmayan bir para toplanmış kampanyadır. 2 milyon 118 bin de sms atılmış.

bazı insanlar anlamıyor bazı şeyleri. bu ve benzeri kampanyalara karşı çıkanlar veya itiraz edenler yapılan kötü bir şey diye karşı çıkmıyor. bu bağış kampanyasını düzenleyenlerin geçmiş icraatlerini hatırladıkları için karşı çıkıyorlar. inşallah sonu diğerlerine benzemez.

(bkz: 20 senedir toplanan dask sigorta paraları)
(bkz: deprem vergileri)
(bkz: 15 temmuz şehitleri için yapılan kampanya)
(bkz: elazığ depremi için toplanan paralar)
Yapppraaamaa yetersiniz.
Ne 552 si amk 600 milyonu geçmiştir. Demin koç holding sadece 20 milyon lira verdi.
bazı "gönlü zengin" troll vatandaşların hakkında "yap bağışını gerisini sorgulama" diye akıl dolu tavsiyeler vermeye çalıştığı iktidar propagandası.

oysa gerçekten aklını kullansa ve geçmişte yaşananları sorgulasa asgari olarak şunu sorması gerekir:

başına ne geleceğine emin olmadağım bir parayı bunların eline teslim etmekle tuvalete atıp sifonu çekmek arasında ne fark var?
o kadar yıldır vergi ödüyorum, neden 1 kez olsun o vergiler bana afamakıllı hizmet olarak dönmüyor? nedir bu her felaket sonrası survivor elemesi gibi sms oylamaları demiyor da... gelmiş neymiş efendim; kemalist kafaları deli eden uygalama..al şimdi şuna sövsen küfür ayıp günah derler..
o cepten bu cebe para transferidir. kamu kuruluşarının paraları bunlar.