bugün

Söyleyecek çok şey varda Silivri soğuktur simdi.
TC devletinin meteliksiz kaldığını gösteren kampanya.
Bu kimin aklına geldiğini bilmem ama bir an önce durdurulmasını istemek en akıllıca.

Tıpkı Kızılay'ın Elazığ depreminde daha ne olduğu belli olmadan 20 lira verin diye ağlaması gibi.

Gerçekten ciddiyim, insanlara evinizde oturun diyerek onlara ihtiyacınız karşılanacak güveni vermek gerekirken kalkıp insanlardan ne amaçla olursa olsun para istemek işimiz Allah'a kaldı demek olur.

Yarın işe gidemeyen, elektrik su doğalgaz internet telefon kira aidat taksit vb ödemeleri olan, maaşı kesilen-kesintiye uğrayan insanlara umut güven vermek açısından böyle kampanya yapmak hangi mantıkla açıklanabilir?

Bu kampanya Devleti hazineyi bütçeyi tamtakır meteliksiz göstermektedir.
Dünya'da vatandaşına el açan tek ülkeyiz.
Tüm dünya az çok vatandaşına kaynaklarını açarken biz para yok der gibi vatandaşa el açıyoruz.

Bu kampanya devleti aciz gösterir.
Devlet böyle günler için vardır.
Böyle günlerde devlet vatandaşına el değil kasasını açar.
Cumhurbaşkanı yanlış bilgilendiriliyor ve yönlendiriliyor.
Reis yeteriz de, 2 hafta kapat milleti eve da. Yoksa işler kötü. Yarın birgün televizyona çıkıp da kandırıldık biz dersen, kimse inanmaz bu kez.
6 ay sonra paraların akıbeti sorulduğunda "yol yabdık kanal istanbula harcadık" cevabı alınması yüzde 99.9 olan kampanyadır. içerisinde yaşamasan eğlenceli ülke hakikatten.

avrupa bizi kıskaniyi alamanya çatliyi. deprem oldu ? kızılay mesaj kampanyası başlattı ya.. salgın çıktı dünyada pandemi ilan edildi hani güşlü türkiye hani dik duran cumhurbaşkanı ? ee mesaj yaz 3131 e gönder işte..
güdülmeye müsait arkadaşları çok sevindirmiş kampanyadır. entry eksilemekten cevap yazamıyorlar. bir tanesi çıkıp açıklasa koskoca türkiye cumhuriyeti 15 gün karantina kararı alıp işe gidemeyenlere maddi destek sağlayamayacak hale nasıl geldi ? deprem oluyor enkazın altındaki vatandaştan yardım bekleniyor. virüs salgını oluyor virüsten ölmemeye çalışan vatandaştan yardım bekleniyor. nerede oğlum hani güçlü ekonomi ? biriniz cevap yazın kısacıkta olsa.
görsel

Fransız senator twitter’dan, vatandaş ve iş adamlarindan yardim topluyacaklarını duyurdu.
Fransa’nın kasası tam takır demek ki.
aklıma şöyle bir şeyi takan mevzu...

diyelim ki biz 8 arkadaşız. ikimizin cebinde totalde 8 tl, dördümüzde totalde 4 tl var. sona kalan 2 kişide hiç para yok.

kısacası 8 kişiyiz, cebimizde 12 tl var ama hayatta kalmak için bize 1200 tl lazım.

birbirimize yardım etmekle problemin çözülmesi mümkün mü?

buyur bak çok basit soru.

sorunun cevabı yeter miyiz, yetmez miyiz ortaya koyar zaten.
Korona virüsünden ölürsem derimi türk hava kurumuna bağışlayarak destek vereceğim kampanya.

Bence şakacıktan bir kampanya. Gerçek olma ihtimalini düşünemiyorum.
Başındakilerin din kitap üzerinden giderek,insanlarla alay etmesi . Bir vatandaş olarak belki kaymakamlık ya da belediyeye gidip yardım talep etmesem de benim de paraya ihtiyacım olamaz mı ? Ki yardım isteyenlerin çoğu da oranın müdavimleri belli kesim vatandaşlar. Bu ne sosyal devlet anlayışıdır, olsa olsa şşşşşş sesinizi çıkarmayın idare ediyoruz anlayışıdır.
'Biz bize yeteriz Türkiyem' kısmına sonuna kadar katıldığım, kampanya kısmında yanlış kişilerin desteğinin istendiğini düşündüren kampanyadır. TV'lerde yok mu bize destek, bir yardım, maaş garantisi gibi açıklamaları bekleyen milyonların para istendiğini duyarak hayal kırıklığına uğradığı kampanyadır.

Şimdi asgari ücretle geçinmeye çalışan ve ücretsiz izne zorlanan o insanlar sormaz mı her zaman bizim desteğimizi istiyorsunuz da vergi affı vererek zengin ettikleriniz hani nerede diye? (Sormazlar, evet)
Birlik ve beraberliğimizi perçinleyerek ameriga ve almanyayı kıskandırmak, hasedinden çatlatmak için yapılmış kampanyadır.
(bkz: suriyelilere yardım kampanyası)
holosko artı bir miktar parayla katıldığım kampanya.

holosko'yu beğenmezlerse meduna veya caner'i de verebilirim?
siz size yeter misiniz bilmem de bize bulaşmayın yeter.
Acun ılıcalı'nın bir program düzenleyip a haber ile ortak yayın açarak para toplamada yardımcı olması gereken kampanyadır.
Biz indira gandicilerin ve de suriyelilerin cebini doldurmaya yeteriz kampanyasıdır.

15 temmuz paralarına ne oldu?
Büyük ülkelerin bile ekonomisinin zorlandığı bu günlerde herkesin elinden geldiği kadar elini taşın altına koymasını düşündüğüm faydalı bir kampanyadır, durumunuz yoksa kimse sizden milyon liralar istemez 10 lira yardımınızda yeterlidir. Durumunuz yoksa yardım yapmayabilirsiniz, her şeye muhalif olmanın da kimseye yararı yoktur diye düşünüyorum. Saygılar.
benim gibi yaşayan insanlar en büyük yardımı yapıyorlar, nasıl mı ?

- maaşım elime geçmeden büyük bir oranını devlete vererek.
- benzin alarak
- araba alarak
- ekmek alarak
- cep telefonu alarak
- alkol alarak
- beyaz eşya alarak.
- mobilya alarak
- 3-5 tane fatura ödeyerek
- tv alarak
..
ahgashgasdjhasdgjsg. harbiden hazinede para kalmamış türkiyem.
cengiz inşaat, limak ve kolin firmalarının ne kadar bağış yaptığını merak ettiğim kampanya.
görsel
görsel
cengiz inşaatın yirmi ( kocaman bir 20 evet yanlış görmüyorsunuz ) sms göndererek büyük destek verdiği söylenen kampanyadır. bugüne kadar 200 milyar dolarlık ihaleyi boşuna vermedik ya olm.

görsel
Hepimiz çok zor bir süreçten geçiyoruz. Parti ya da ideoloji farklarının ortadan kalktığı bir dönemdeyiz. Aynı gemideyiz arkadaşlar! Bu gemi battığında hepimiz suyun içinde ölümle boğuşuyor olacağız. Bu kampanyaya 2 sms ile destek oldum. Keşke daha çok şey yapabilsem. Hiç bir şeyden memnun olmayan, yapılan çabaları karalayan, rahatını bozmayan insanlar kalbinizi bu kadar katılaştıran şeytandan kurtulmanızı ümit ediyorum.
Erdoğan bundan bir iki ay önce Avrupa dan para da istemiyoruz ,milletimizin kesesi bereketlidir maşallah. Diyerek suriyelilere bir 40 milyar daha harcarız demişti!!! Şimdi vatandaşlarına aylık 40 TL bile verecek durumu yok anlaşılan. Para istiyor üstelik