1. 1.
  her biri çok iyi türkçe konuşur.
  5 ... zaknafien
 2. 2.
  hepsinin canı çok tezdir bir yumrukla ölebilirler
  4 ... city walk
 3. 3.
  türkler anadoluya toplu olarak yerleşmelerinden önce, paralı asker olarak bu sınıfta savaşmışlardır. tabi bu büyük sayılarda olmamıştır.
  ... pilotmont
 4. 4.
  gerçek anlamda bu askerler paralı askerler olup son dönemlerinde bizansa kazandırdıkları bir şey olmamıştır; ancak cüneyt arkın filmlerinde ise çok iyi türkçe konuşan, insanlara sürekli zulmedip iğrenç kahkahalar atan, çok iyi dayak yiyen bir insan topluluğu...
  2 ... dewrimm
 5. 5.
  malkoçoğlu filmlerinde önlerinde büyük kırmızı haç işareti olan kıyafetler giyen askerler.
  1 ... chilavert
 6. 6.
  hanlarda yuksek sesle gulerek et yer ve sarap icerler, garson kizlara asilirlar, turk gorduklerinde toplu halde saldirirlar ve hep biyiklidirlar.
  2 ... radament
 7. 7.
  geçen salı pazardan aldığım fırçayla, miğferlerinin üstündeki püsküller arasındaki 7 farkı bir türlü bulamadığım güruh.
  1 ... endustriyel siyah
 8. 8.
  on tanesinin üstüne atlayarak onunu da öldürebileceğiniz askerlerdir. kumandanları kazım kartal veya bilal inci olur. birer ikişer saldırırlar. bu yüzdendir ki bin tanesi * * bir kişiyi * öldürememektedir.
  4 ... necben
 9. 9.
  türk filmlerinde cüneyt arkın'ın onunu bir hamlede devirdiği askerlerdir.
  2 ... bir bardak demli cay
 10. 10.
  içerisinde bulunmuş olan alman grupların, konstantinopolis in fethinden önceki aşamalardan biri olan lağım savaşlarında ; geceleri sesleri üst seviyede takip ederek osmanlı askerlerinin yerini tespit etmekte zorlanmaması ile, türk ordusuna hatırı sayılır derecede sıkıntı yaşatmış olan askerlerdir.
  ... katalonyadankatalanjaponkatalo