1. 1.
  Filistin Hükümeti Başbakanı ismail Haniye'nin sözü.
  http://yenisafak.com.tr/d...ildirdi-18.05.2014-647818

  Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı ismail Heniye, Manisa'nın Soma'daki maden faciasından ölenler için Gazze'deki Mescid-i Ömeri'de Cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

  'Biz tek bir milletiz'

  Hutbesinde de sık sık 'Soma'da şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum' diye dua eden Heniye, dün Başbakan Erdoğan'ı aradığını ve Filistin halkı adına taziye dileklerini sunduğunu belirtti. Başbakan'ın da Filistin halkından Soma şehitleri için dua istediğini ifade eden Heniye, 'Biz tek bir milletiz, acılarımız ortaktır' şeklinde konuştu.

  ismaşk Heniye, dün Soma şehitleri için yayınladığı resmi açıklamada da 'Türk halkının başı sağolsun, acımız ortaktır' diyerek taziyesini iletmişti.

  'Mavi Marmara' vurgusu

  Heniye, Türk halkına destek olduklarını ifade ederek, 'Türkiye çok güçlü ve kuvvetli bir ülke. Biz Filistin olarak bu zor günlerin üstesinden geleceğine inanıyoruz' dedi. Heniye, 'Türk halkının bizim için önemi çok büyüktür. Mavi Marmara'da Filistin için canını veren 9 şehidi asla unutamayız' diye ekledi.
  ... rapi d
 2. 2.
  halkla milleti karıştıranların desteklediğidir. halk bir tanedir, millet 72 tane olabilir.
  bölücülere bakarsanız hep halklardan bahseder. (bkz: deniz gezmiş) (bkz: hdp) (bkz: bdp)
  -2 ... kocyurekdelikurt
 3. 3.
  taziye yayınlamasa ama bunlar hain araplar denilen araplar'ın açıklamasıdır. ayrıca dua da etmişlerdir. bazıları gibi... neyse.
  ... rapi d