bugün

böyle böyle bir kuşağı aç susuz heba ettiler!
yemiyor artık bu iş görüşmesi palavraları.
iş görüşmelerinden sonra adaylara söylenen söz öbeğidir.
aramadı...

siktir git'in nazik biçimde söylenişi.
Eleman tırt çıkarsa ve olmadık zamanda zor durumda kalırsak kesin ararız ama şimdi bizimla deyılsın.
Aramazsınız ikimizde biliyoruz. Diyesi geliyor insanın da diyemiyor işte.. peki deyip çıkıyor görüşmeden..
"sen iyi bir insansın" la kapışır reddetme lafı.
Eski sevgilimin genel olarak bana tavrıydı.
Dünyanın en büyük yalanı.
Çağrı atın biz sizi ararız şeklinde bir marketing de vardır.
Her iş görüşmesinden sonra duyduğum kelime . Hayır bari arayın olumsuzda olsa bizde başvurumuzun akıbetini bilelim niye umutlandırıyorsun hıyar!
Genellikle iş bulmak için gidilen holdingte sekreterin söylediği söz çok söylenmiştir ama bir türlü aramamışlardır.
aramıyorlar merak etmeyin .
Kim kimi aramıyor aramayanın! diye devam ettirilmek ancak belki arayabilirler ihtimaline karşı sus pus olunan durumdur.
Biz sizi (nah!) arariz *
(bkz: Aramadı)
Uzun konusmadan sonra

Degerlendirmemiz bitince olumlu bir sonuc olursa adiniz adina biz sizi arariz...

O an aynen soyle demek istiyorum "tm bb"
Tipik işe maalesef alinmadiniz soylemi.
iş aramaya başladığımdan beridir yöneticilerden duyduğum cümledir. Açıklamasıda başka kapıya yavrum'dur.

işe alınmadın, haydi ikile.
aramadı aminoglu.
Sakın deme bunu inanırım... azıcık safım da ben. Yine de dediler. Aramadilar. Çok üzülüyom. Üzgün similey.
Aramayın, aramayın istemiyor. Kısacası diyorki sizle çalışmayacağız bu kadar basit.
asla aramayacaklarının habercisidir. beğenilmemişsindir ama kırmamak için söylenir.

lan asıl merak edilen nedir biliyor musunuz? bu cümleyi ilk kim kullandı ve kullanılan kişi acaba kaç gün aramalarını bekledi. cidden üzücü durumdur.
şimdi yeni modası biz size yazarız, yazıyorlar efenim twitterden, facebooktan, linkedin den oradan buradan bir şekilde yazıp çağırıyorlar gelip başlayın arayamıyoz çok kontür gidiyor diyerekten.
bir çok ik departmanınca kullanılan cümle. arayanların oranı maksimum %30 civarındadır.
Bizi sizi ararız dediklerinde aramayan ... olsun mu deyin.
güncel Önemli Başlıklar