bugün

yaptıkları filmlere kimsenin gülmediğini de bilmeyen insanların oluşturduğu söz öbeği..
hatta ve hatta çok ironik bir sözcüktür.sinema zaten başlı başına sanatın bir koludur ve çektiğiniz bir sinema filminin sanat olmaması imkansızdır.tıpkı mankenlikten şarkıcılığa geçmiş biri gibidir.işin içinden çıkılamamaktadır.
her filmi sanat filmi olmak zorunluluğunda gören insan söylemi.

recep ivedik'ten yola çıkalım; hangi insan evladı bu filmi sanat filmi olarak yorumlar? lakin var böyle yorumlayanlar. recep ivedik bir popcorn filmi olarak çekilmiştir, popcorn kafasıyla seyrettiğinde de gayet hoştur.

+ ben recep ivedik seyretmem.
- aa, neden?
+ hiçbir sanatsal yönü yok. ben zaten paso cnbc-e seyrediyorum. çok kültürlüyüm. kültür kokuyorum.
- ok.
genelde kıytırık filmlerin içerisinde bulunan oyuncu bozuntularının kendilerini ya da insanları kandırdıklarını zannederek yaptıkları açıklamadır.birnevi avutma da denebilir hani.e kardeşim sormazlar mı sana ''madem sanat yapmayacaksın neden film çeviriyorsun kafamızı sikiyorsun be kardeşim. kendin çek, kendin eğlen. biz sizin ucuz filmlerinizle eğlenmek istemiyoruz'' diye.