bugün

Durakta otobüs bekleyen 4'lu liseli arkadaş grubunun arasından yükselen can alıcı cümle. Kaporta ustası olmak isteyen arkadaşını küçümseyici bir dille " ya bırakın oğlum. biz mühendis olup 10 bin tl kazanacağız, bu kaportaci olup 2 bin tl kazanacak."

Okullarda reel hayattan o kadar uzak eğitim veriliyorki bu öğrencimiz tuik verilerine göre 2017 yilinda gün ortalamasi olarak en çok kazanan mesleğin kaporta-boya ustalığı olduğunu bilmiyor.

Diğer tahmin edilenin üstünde kazanan meslekler
(bkz: kaynakci)
(bkz: tornaci)
(bkz: oto elektrikçi)
(bkz: motor ustası)
Ben de eskort olup 20 bin kazanıcam derdim orda olsam ahh keşke...
bir mühendisin 10 bin tl kazanacak seviyeye gelebilmesi için kaç yıl geçmesi gerektiğinden habersiz ergen söylemidir. ayrıca şu da var, inşaat mühendisi ile yazılım mühendisini, ya da bir uçak mühendisini de bir tutamayız. mühendis olacaksın da ne mühendisi olacaksın?
Ben uluslararası ilişkiler okuyorum 2 pin peşyüz bilene olur be. Millet ne derdinde arkadaş ama helal.
(kazanamadı.)
yarin sabah ilk is olarak mesai arkadasim olan makina muhendisine okutacagim neseli soylemdir. Cok begenecek eminim *
Hayaller 10 bin gerçekler asgari ücret.
Yazılım okuyup sosyal hayatı 0 olursa işten sonra kod yazarak 10 da kazanır 20 de.
boğaziçi itü odtü en kötü yıldız teknik kazanıp 1. sınıftan itibaren part time çalışıp işi öğrenip 3.50 üzerinde ortalama ile mezun olan her mühendis için oldukça kolaydır.

zira o tipler bir kaç tane piskopattır ve çalıştığı yerlere faydalı olurlar.
her mühendis öğrencisinin 4+ eğitim yılı boyunca bilinçaltına yollanmış mesajdır bu ama ne yazık ki daha başaran olmadı. asgari, yol, yemek neyinize yetmiyor?
ufukta üçün biri gözüküyorken hayal kurmak.
Alırsın daha gençsin. Şeklinde cevaplanabilecek iddia.
(bkz: enflasyon) 20-30 yıl sonra asgari ücret 10 bine yaklaşır.
Kesin yaşanır bu.
5 bin alırlar.

Not: Mühendisim.
görsel
evet muhtemelen kötü bir mühendis olurdun.
güncel Önemli Başlıklar