bugün

Hiç samimi gelmeyen yeni bir berat albayrak açıklaması.

https://www.yurtgazetesi....ek-dusururuz-h165142.html
(bkz: yav he he)
görsel
Milyon dolarları cukkalayan şahısların samimiyetten uzak beyanları.

Dolar: yiyorsa düşür !.
Aq milletle taşak geçer gibi konuşmuyorlar mı en çok buna ayar oluyorum.
yıllardır "cara" içerim. bu kafayı bulamadım lan.

bir damat klasiği.
yalan söylüyor,istese bunu hemen yapar elinde olan bir şey değil.o kadar arttı ki böyle diye diye son kredilerini de tüketiyor.
halep ordaysa arşın burda.
Çokomelli bir ekonomi bakanı beyanı. Herhalde Türkiye cumhuriyeti tarihindeki en donanımsız bakan olabilir kendisi. Nasıl düşürebilirmiş anlatsa da bilsek.

(bkz: ama kafamız nasıl güzel)
görsel
O zaman vatandaşa zulüm olsun, dolar stoklamış beslemeleriniz hepten ihya olsun, dolara endeksi ile anlaştığınız köprü, yol ve santral yapımcılarına daha çok TL ödensin, beyt ül mal iyice soyulsun diye düşürmüyorsunuz.

AKP ihanettir, (bkz: akp pişmanlıktır)
Allahını seven söylesin aynı yerden söyleyeceğim kendime de. O içeceğin tadına bakmak istiyorum.

ilginç bir beyanattır.
Söylediklerine kendi inanıyor mu ?
ilk başta zaytung haberi zannettim.ama doğruymuş.
görsel
damat doların parayla düşebileceğini düşünmüş. abi inanılmaz geliyor ama doların bu seri artışının ne üretimle ne ekonomi ile alakası var. bunu nasıl göremiyor lan büyük kesim. inanılmaz. abicim ülkenin yatırıma açık, kapalı olması ile artış başladı neden ne? türkiye suriyeye girdi. savaşa açık, yatırım yapılmayacak biryer olarak gösterdiler. seni oradan çıkarmadan düşürmezler kardeşim doları. çapını gösteriyorlar işte.
(bkz: deme öyle deme)
bunlar oksijen yakıyor yahu. kurunun yanında yaşta yanar hesabı biz nasıl bir simülasyona düştük lan akıl mantık almıyor...
"uğraşmak istemiyorum olum yoksa o kızı ayarlarım" diyen tiplerin bir değişik versiyonudur. Ne o kız ne de dolar düşmez, düşürülemez bu kafayla
Ahajahshahagahdhahahahahahahahahahafagafafsfafagadaffafsfsdsdsdagz haha.
Bunu diyen bir maliye bakanı. Ayıp desek değil, yazık desek değil. Bu başka bişi.
Keyif çayı içme isteği uyandıran cümle.
hitap ettiği kesimin zeka seviyesine bakıldığı zaman kendi çaplarında zekice bir söylem.

bizim koyunlarda doların yükseldiğini sanıyor.

hayır beyni örümcek ağlarından geçilmeyen oksijensiz kalmış güzel kardeşim dolar yükselmiyor. senin türk paran değer kaybediyor. ruble karşısında da değer kaybediyor kıçı kırık hindistan rupisi karşısında da değer kaybediyor.

sizde ne ekonomi ne siyanet ne bilim takip etmediğinizden çok güzel kandırılabiliyorsunuz.

size göre dış mihraklar oyun yapıyor dolar yükseliyor adamlar bug bulmuş resmen. allah kitap peygamber, ümmet kahrol kafir dış mihrak müslümanları çekemiyorlar deyip sizi değer kaybeden türk lirasını sanki avrupa bizi kıskanıyorda doları euroyu yükseltiyormuş gibi bir algı ile besliyorlar sizde allahuekber deyip soğan ekmek ile şükrederim lan ama dinimden vazgeçmem gibi saçma sapan kafaları yaşıyorsun.

yıl olmuş 2020 mk kimse kimsenin diniyle uğraşmıyor asıl dini savaşlar senin orta doğunda oluyor kimsenin senin dininde de gözü yok. millet ışınlanma, paralel evren diyor siz dinim gidiyor peşindesiniz. işiniz gücünüz şov mk.

neymiş kuru ekmek yermişte kafir karşısında dik dururmuş. lan resmen beyinlerini yıkadılar bunların 20 yıldır mk. ben niye rahat rahat kombimi 65 te yakamıyorum bu doğalgaz niye yüksek geliyor diye sorgulamaz amip. sen dolarla mı alışveriş yapıyon der.
her günde kombi başında götü dona dona 35 te ısınmaya çalışır fatura az gelsin diye.
mayıs ayındaki demecinde düşüreceğini iddia ediyordu oysa ki.

--spoiler--
Önümüzdeki dönemde çok daha yoğun TL merkezli bir süreç hedefliyoruz. Para birimlerindeki dalgalanmaları minimize edecek bir süreci ortaya koymaya çalışıyoruz. Türkiye dengelenme çok güzel bir noktaya gelecek. Önümüzdeki dönem çok daha pozitif sürece giriyoruz" ifadelerini kullandı.
--spoiler--

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-48243317
Şakaysa komik değil, ciddiyse hiç komik değil.
güncel Önemli Başlıklar