1. 1.
    çünkü burada yabancı olduklarının farkında değiller ve savaştan kaçıp burada turist gibi geziyorlar; sokakta, ulaşım araçlarında bağırarak konuşuyorlar, medeniyetten bihaberler.
    3 -1 ... birsabahgelecekkardanaydinlik
  2. 2.
    sakin ol dostum.. bu kadar dertli olduğunu bilseydim bu başlığı açmazdım.. elin ayağın titremiş yazarken.. imlanın *mına koymuşsun klavyeyle.. imla mimla bırakmamışsın heyecandan..
    1 ... kisskissbangbang
  3. 3.
    %80'i calicak yaşta ve durumdayken en basit yoldan dilenip milleti kendilerinden tiksindirdiler. Hirsizlk yaptılar, insanların insanı duygularını kötüye kullaniyorlar millet aciyip yardım ediyor diye fırsatçılık yapiyorlar.
    4 -1 ... 4 justice
  4. 4.
    Hakkımızı yiyip, yakmak için seviştiklerinden ve 3 ayda bir doğurduklarından olabilir mi?
    4 ... hamile taklidi yapan panda
  5. 5.
    sırf sünni oldukları için bizim iktidarda olan siyasal islamcıların koruması altın girdiklerinden dolayı nefret ettim.

varı yoğu mezhep kutuplaştırması olan siyasal islam iktidarı, davranışını maalesef türk vatandaşı olmayanlar üzerinde de sürdürüyor.

11 yıldır kendi işimi yapıyorum. 5 yıldır bağkur primlerimi yatıramadığım için devlet hastanelerinde dişimi bile çektiremiyorum. ancak bu arkadaşlar bizim siyasal islamcılar sayesinde bab-ı şifa adı verilen hastanelerde ve diğer devlet hastanelerinde ücretsiz tedavi olup, ücretsiz ilaç alabiliyorlar.

bağkur primimi yatıramıyorum ama kazancımdan edindiğim paramdan vergi ödüyorum. gün geliyor sgk pirimim yerine vergimi ödüyorum. çünkü sgk ödemezsem banka hesaplarıma haciz gelmez, vergi ödemezsem 2 günde el konar.

son olarak suriye'yi bize gelen tiplerden ibaret zannetmeyin kardeşlerim. suriye'de en az bizim ülkemizdeki kadar laik bir yaşam ortamı vardır. sokakta gördüğünüz çapulculardan çok daha iyi giyinmesini, yaşamasını bilen, kültürel yönü kuvvetli suriyeliler gelmediler zaten.
    1 ... oteki yuzde ellibir den biri
  6. 6.
    Bizim ülkemizin askerleri orada şehit olurken onların burada bizden bile iyi yaşaması nedir ? Bizden daha fazla ayrıcalıkları var . Üniversiteye bile rahatça girecekler . Bizde bir yerlerimizi yırtalım . Hadi devlet size bunları veriyor . Siz ne halta havalara giriyonuz ? Türklere hakaret eden duydum yaa . Az utanma , az saygı be . Bazıları normal davransa da ( çok denk gelmedim ) , o utanmazlara ifrit oluyorum . Hadi kadınlar , çocuklar vs. tamamda erkekler burda ne halt yiyor . Zaten devlet bakıyor onlara . Anca çocuk yapsınlar zaten . Neyse ...
    2 ... bilgisiz zeki