1. 1.
  bobby tatketcap'in bir filmidir. konu olarak hamburgertown ile lahmacunhill kasabalari arasinda bir alacak verecek meselesi yüzünden yüzyillardir süren bir kan davasi vardir. günün birinde atlantadan bir silahsor gelerek önce hamburgertown kasabasi namına calisir sonra da bu dübenbaz kişi lahmacunhill namına döner. coca cola bill namıyla tanınan silahsörün namlı bir silahsör olmadiği ve kristal kola adinda gariban bir ciftci oldugu ortaya cikar. coco cola bill namını boklayan bir hergelenin var oldugu duyunca kasabaya atlar gelir ve laylar bir arap saciyken rastafakar sacina iyice döner.

  --spoiler--

  ben bu filmden bir bok anladiysam kompela olayim

  şaşkın ördek press
  --spoiler--
  4 -2 ... mulayim
 2. 2.
  tarz olarak tarantino filmlerini çağrıştırsa da bazı sahneler spielberg filmlerini de anımsatmıştır.

  --spoiler--
  coco cola bill'in yani daha sonra öğreneceğimiz adıyla kristal kola'nın mekke kola ve bixi cola ile barda karşılaştığı sahnede zaten kopmaya fırsat kollayan gitarın re telini kopararak mekke kola ve bixi kola'nın açma halkalarını doladığı sahneden sonra aynaya bakarak "beni mi içtin?" demesi karizmasını sallanan kolaın yukarı püskürmesi gibi artırmıştır.
  --spoiler--

  urfa film şenliklerinden altın lahmacunla dönmüştür bu film.
  3 ... spaltula
 3. 3.
  (bkz: no country for old lahmacun)
  3 ... dark darkest darko
 4. 4.
  coca cola bill in keyser soze karakterine ilham verdiği bryan singer tarafından itiraf edilmiş film. anlamak için defalarca izlemesi gerekiyor. 10/9.

  http://www.imdb.com/find?...nlari+sevmeyizx=0&y=0

  --spoiler--
  billin hamburger lahmacun ikilemi seyirciyi yer yer geren yer yer kafasını bulandıran bir etmen. özellikle hardal sosu alamadığı burherhaneyi dağıtışı ve domates yeşillikle bezediği lahmacunu ısırışı çok anlamlı.
  --spoiler--
  1 ... dark darkest darko
 5. 5.
  " bizim için varsa yoksa Adana kebab ötesini tanımayız yabancı. "
  ... tutamadim kacirdim