bugün

(bkz: biz ayrılamayız)
almanya 'nın berlin duvarını inşa ederek batı ve doğu almanya şeklinde ayrılması sonucunda verdikleri demeç.
seven insan için söylenmesi en güç şeydir,her seferinde gözler yaşarır ve burun kızarma emaresi gösterir.
sevgilinizden ayrıldığınızı bilmeyen arkadaşınızın eski sevgilinizi kasdederek çoğul konuşması sonrası verilebilcek cevaptır.hele bir de yeni ayrıldıysanız biraz daha acıdır.

-abi naber ya?napıosunuz nası gidio?
-biz ayrıldık..
-....!?
Ayrılığın ardından insanlardan kaçmanın tek sebebidir bu iki kelime

Ayrılığı bildirmek durumunda kaldığınız anlardan birinde ise:
-xxx söylemiştir gerçi ama "BiZ AYRILDIK" yyy teyze.
--Evet,kızım öyleymiş xxx söyledi ama telefonda nedenini ayrıntılı açıklayamadı.
--Ama kızım ben seni çok sevmiştim.
(O an boğazınız düğümlenir,yutkunursunuz ve gözleriniz dolar,ağlamamak için kendinizi zor tutarsınız ,çok büyük bir acıyla cvp verirsiniz)
sadece-bende diyebilirsiniz...
söylerken insanın boğazında bir yumru oluşmasına sebep olan cümledir.
(bkz: artık gorusmuyoruz)
"..., daha siz ayrilmadiniz mi hayret!" diye devam edebilecek, haset insan repligi. "sekerim siz de cok uzattiniz.. aaaaa.." diye devam eder.*
(bkz: hayırlı olsun) ****
bu aşk için; aradaki kilometreleri hiçe sayan, aile eş dost akraba ne varsa karşısına alan, birbirinin sesini duyunca bile mutlu olabilen, cebinde para olmamasına rağmen saatlerce yolu hiç naz yapmadan gidip gelen, sadece ama sadece mutlu olmayı isteyen biz ayrıldık. umarım mutlusundur...
sevgililerin ve politikacıların ilişkiye ara verdiklerini duyururken kullandıkları cümle.
(bkz: ayrılık da sevdaya dahil)
"yollar ayırsa bile yıllar ayırsa bile" diye bir nakaratı olan
zeki müren'in çok güzel söylediği hatta en güzel söylediği şarkı
"yollar ayırsa bile yıllar ayırsa bile" diye bir nakaratı olan
zeki müren'in çok güzel söylediği hatta en güzel söylediği şarkı
biz ayrılamayızın tam tersi
alışılması oldukça güç ve her yüzleşişte insanın içini acıtan cümle..daha dün gibi hatırlanır anılar ve sonra uyanırsın uykundan..yanın boştur,telefonun çalmaz,karşılassan bile yanından geçer gidersin sanki bir yabancı gibi..biz ayrılmamalıydık dersin belki..zamandır alışmanı sağlayan..
ozgun'un simdiye kadar dinledigim en saglam parcasi...

ancak klibini pek anlayabilmi$ degilim ..hayırlara vesile..
gönül iliskilerindeki pembe yalan. aslinda biz ayrildik diye bir sey yok; taraflardan biri ayrilmak ister, gider. digeri de buna katlanmak zorunda kalir. bugüne kadar öyle eszamanli ayrilmak isteyen ciftlere ben rastlamadim.