bugün

tayyip'in hareketine off ne ayar verdi naptı laa kafa tuttu işte budur abi diye bir anda 180 derece dönenler silkelensin ve fazla değil biraz tarihe baksın nasıl veriliyor ayar.
(bkz: tayyip kaç ayar)
her ne kadar doğru olsa da çok gereksiz br karşılaştırma. neden? sorun buysa soruya soruyla karşılık verir bu bünye. ne alakası vardır rte'nin verdiği düşünülen ayarla püskürtülen işgalci güçlere verilen ayarın? neden karşılaştırma gereği duyarsınız ki?

yoksa siz akp yanlısı olmayan ve hatta karşıtı olan ancak tayyip erdoğan'ın bahse konu hareketinden hoşnut kalan herkesi bir anda 180 derece dönüp akp'ye oy verecek filan mı sandınız? olmaz canım o. geçeceksin sen onu.
bildiğin bir gerizekalının söyleyeceği sözdür. ne alakası var şimdi çanakkale ile?
zaten çanakkale cephesinde de yahudilerle(yada israil'le) sava$ yaptı bu millet diyerek götümüzle güldüğümüz kelime öbeği.*
biz dediğimiz kim? o bizin icinde tayyipin dedeleri var mı? yok mu? canakkalede ayar verdik dogrudur ancak ondan sonra ayar vermek yasaklandı mı? aha ben bunları düsündüm birden.

tanım: canakkale'de verilen ayarın tayyibe hatırlatılması. o bizden değildir denmesi. ben oyle anladım en azından..
Biz ayarı çanakkelede verdik tayyip ikinci kez ayarı verdiğin teşekkür ederiz TAYYiP!..
biz de ayarın kralını m.ö 209'da ilk düzenli orduyu kurarak verdik, sonra ergenekon yurdun adı, börteçine kurdun adı dedik vurduk şarabın gözüne, derken kımızı bulduk, sonra yoğurdu icat ettik ki bu icat hala dünyanın en büyük türk icadı olarak göze çarpmaktadır, anladım ki, hiç kimse hiç kimse sen değil. cümlenin sonunu getiremedim stop.

kral ayardır, kaymayan ayardır.