Advertisement

 1. 0.
  tam olarak ana dilini bile öğretemeyen bir sistemden inğilizce öğretmesini beklemek saçmalığıdır.
  1 ... ne gemiler yaktim
 2. 1.
  BiZ APTAL MIYIZ? NEDEN iNGiLiZCE ÖĞRENMEK ZORUNDAYIZ? SORUSUNDAN DAHA AMAÇSIZDIR.
  4 -2 ... sevmeyi bilmeyen adam
 3. 2.
  ingilizce dersi ile ingilizce öğreneğini sanan insanların söylediğidir.
  ilk günden what is your name ile giriş yapılması ingilizceyi su gibi bilmek değildir.
  1 ... gayim ama para bende
 4. 3.
  bir bireyin yabancı bir dili öğrenebilmesi için öncelikle kendi diline hakimiyeti üst düzey olmalıdır. türkiye'nin de %99'unun kitap okumadığı bir gerçek. bu yüzden öğrenemiyorsunuz amk.
  1 ... bi sus ya
 5. 4.
  okullardaki ingilizce dersleri göstermelik olduğundan, salt ezbere dayandığından, ingilizce öğretmenlerinin çoğu ingilizce bilmediğinden, kendimizi kandırmaktan, tembellikten vazgeçemediğimizden.
  1 ... yagmurbesleyen
 6. 5.
  bahsi geçen videodaki kişilerin, ve aynı durumda olanların yakınışıdır. evet kardeş aptalsın, hatta aptal değil hıyarın beyinsizin önde gidenisin. bir dili en boktan sistemle bile 9 yılda öğrenemiyosan senden bir bok olmaz. sistemi savunmak değil ama milyonlarca insan var, ne lisede hazırlık okumuş ne üniversitede hazırlık okumuş ne de kursa gitmiş. ordan burdan öğrene öğrene çatır çatır ingilizce konusuyor.

  sanırım arkadaşlar beyne ingilizcenin enjekte edilmesini istior ay lav kung fu hesabı. yok kardeş öyle bi dünya öğrenmek istiyosan biraz çaba sarf etmen gerekir ki ingilizce dünyanın en kolay dillerinden biridir ne eki var ne kökü. öyle yayıp götü büyüterek olmaz... aptalsınız...
  -1 ... atesi olan var mi
 7. 6.
  ingilizce öğretmenlerinin ingilizce bilmemesinden öğrenemiyoruz.
  1 ... siyahyildiz
 8. 7.
  http://www.haberturk.com/...rin-ingilizceyle-imtihani

  abi soruna kesin çözüm getirmiş; "siz paradan haber verin gerisi kolay"
  1 ... son samuray yandim ali
 9. 8.
  ingilizce öğrenmeyi okul haricinden her yerde yapabilrisiniz mesela ; Gidin omegleye girin hem translate yaparsınız hemde zevk alırsınız ve artık öyle bir duruma gelirsiniz ki bakmışsınız şakır şakır konuşuyorsunuzdur .

  --spoiler--
  tahtalar bile akıllanıyor ben akıllanamıyorum .
  --spoiler--
  ... tranceenergy
 10. 9.
  ingilizce konuşanlar çok mu zeki ? diyerek cevap verilmesi gerekmektedir. neden ingilizce öğrenmek zorundayız ki ? neden bir ingiliz daha adam gibi merhaba bile diyemezken biz los encılıs aksanında bile hayy wat's yor neym demeyi öğrenmek zorundayız ? neden kendimizi bu kadar ezik görmek ve ezdirmek zorundayız ki ? türkçe bir bilgi araştırma bulmak ingilizce bulmaktan zor , çevirilenlerde zaten kötü çeviri diyen insanlarımız var. e tamam kardeşim senin türkçe yazdığın makalelerden kaç tanesi ingilizceye çevrildi ? neden bir amerikan kendi ülkesinin sözlüğünde "vay efendim biz niye türkçe öğrenemiyoruz aptal mıyız ? göktürkleri araştırmak istesem herşey türkçe çıkıyor çevrilerde aynı mal gibi" diye bir şey yazmıyor ? neden onlar göktürkleri araştırmazken biz onların dedesinin dedesine kadar bilmek zorundayız ? neden onlarda türk dili ve edebiyatı bölümü yokken bizim üniversitelerimizin çoğunda ingiliz dili ve edebiyatı bölümü diye bir bölüm var ? halbuki bizim dilimizinde öğrenecek çok fazla özelliği var. bizim bi tane "hee" kelimesi onların yüzlerce noun'una bedeldir. önce elimizde olanın ne olduğunu , ne için neyden vazgeçtiğimizi bilmeliyiz sanırım. öğrenmeye karşı değilim. ingilizce diye bir dil mi var ? tamam en iyisini biz bilmeliyiz. görüşüm budur. ama şu yukadaki sorulara cevap bulmakta gerekiyor be kardeşim. şu saçma ezikliğe ve nedensiz g.t kaldırmaya dayanamıyorum. tamam adamlar iyi güzel teknolojide ilerlemiş , toplumsal koşullar daha iyi , hayat standartları açısından daha gelişmiş. kabul. ama bi toplumu yüceltecez diye , diğerinide itin götüne sokup çıkarmanın alemi yok be kardeşim. afedersin.
  2 -2 ... florikasid