1. 1.
  taa lise yıllarımda arkadaşımın yaptığı hareket. biyoloji hocam tak diye kitlenmişti.

  -hocam evrim var mı?
  +vallaha varsa bile biz göremiyoruz.

  o nasıl cevap diye düşünmüştük önce. sonra arkadaş zorladı.

  -hocam nasıl yani?
  +evladım evrim yoktur, ama varsa biz göremiyoruz, aslında var ama hissediyorum da yok gibi.
  ... kisitli mucadele
 2. 2.
  "var ama sana uğramamış" cevabı alınarak başına oturulabilir.
  hiç gerek yok o yüzden.
  1 ... cunku essegin nickinden dolayi
 3. 3.
  - hocam evrim var mı?
  + o konu sınavda çıkmaz. sorumlu değilsiniz.
  1 ... dokie
 4. 4.
  - hocam evrim var mı?
  + 20'li yaş dişleri bla bla bla modifikasyon bla bla bla ama tabii ilk canlıyı allah yarattı.*
  ... awelley
 5. 5.
  bilim'in son seçenek bile olmadığı bir ülkede tüm öğretmenlerden bekleyebilirdik bu cevabı; ama öyle olmuyor işte aydın insanlarımız da mevcut. buna rağmen inançlarını işlerine karıştırmadıkları için başlarına gelmedik kalmıyor...
  ülkemizden örnekler:

  Öğrencinin sorusu üzerine derste Darwin'i anlatan 14 yıllık öğretmene müfredat dışına çıkıp çocukların kafasını karıştırdı diye ceza verildi.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25174585/

  uşak'ın Banaz ilçesi Kızılcasöğüt ilköğretim okulu öğretmeni R . koca , derste evrim propagandası yaparak öğrencilerinin zihinlerini bulandırdığı gerekçesiyle Banaz kaymakamı Bekir kaya tarafından maaşının onda biri kesilmesi cezasına çarptırıldı.

  https://video.uludagsozluk.com/v/biyoloji-öğretmenine-evrim-var-mı-hocam-demek-62772/  Mersin Yalınayak beldesindeki Serinevler Camisi imamı Mehmet Ali Bebek 'in şikâyeti üzerine Yalınayak ilköğretim Okulu Müdürü Ali Galip Duran ile ingilizce öğretmeni Mehtap Pektaş , matematik öğretmeni Yusuf Temiz , sosyal bilgiler öğretmeni Sevilay Aktürk ve sınıf öğretmeni Gülsüm Çoban hakkında haziran ayında soruşturma başlatıldı. Mersin'de aynı okulda görevli 5 ilköğretim öğretmenine ''öğrencileri dinden soğuttukları'' suçlamasıyla görev yeri değiştirme ve maaş kesme cezası verildi. Öğretmenlerin cezalandırılmasının nedenleri arasında ''derslerde evrim teorisini anlatmak'', ''ezan okunduğu sırada sınıfın pencerelerini kapatmak'' gibi gerekçeler bulunuyordu.

  Manisa'nın Turgutlu ilçesindeki Cumhuriyet ilköğretim Okulu'nda görev yapan resim öğretmeni S. A. hakkında derste öğrencilere Darwinizm ve ateizmi anlattığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

  bu örnekleri çoğaltmak mümkün, zaten hergün biraz daha geriye gitmekteyiz...
  5 -1 ... drygt