1. 1.
  genelde annelerin sıcak yaz günlerinde serinlemek amacıyla bitmiş fanta, kola*, uludağ gazoz* şişelerine su doldurmaları.

  yazın hemen hemen her evde karşımıza çıkabilecek su şişederidir bunlar. önce sular pet şişelere doldurulur yer kalmazsa belirli markalardaki, bitmiş asitli içecek pet şişelerine* doldurulur o sular. iyidir, güzeldir. sıcaklarda iyi gelir.
  1 -1 ... female demon
 2. 2.
  suyun tadını bozacaktır...

  özellikle öğrenci evlerinde bazı arkadaşlarımız bu şişenin üzerini falçata ile kesmek suretiyle içerisinde idrarlarını yaparlar, ki çok ayıp.

  idrarı boşalttıktan sonra tekrar su doldurulursa daha da ayıp tabii.
  ... de sade ft baudelaire
 3. 3.
  denizden sonra, tuzlu sudan arınmak amacıyla girilen buz gibi kuyu suyunun altında tirtir titreyen el kadar çocuğun feryadına karşılık ara banyo ihtiyacını karşılamak üzere yaratıcı anneanne ve babaannelerimizin harika buluşudur. genelde taşıma kolaylığından dolayı 2.5 litrelik gazoz şişeleri seçilir. şişe, tatlı su ile doldurulur ve kızgın kuma gömülür. fakat hafif olduğu için bolca yağmalamaya maruz kalabilir. bu ihtimale karşılık şişeler de evrim geçirmiştir. şöyle de bir sıralaması vardır hatta:

  2.5litrelik gazoz şişeleri < vernel - yumoş şişeleri < damacanalar ****
  3 ... aither
 4. 4.
  aynı şişe patlamaz diye içine su konup, kamp ateşinin içine atıp kaynatılır. su kaynatmak için ekstradan bir şeye gerek duyulmaz.
  ... la purga