1. .
    tanıtıcı reklamlardır.
    vallahi bak. yarım saatlik reklam boyunca yukarıda ''tanıtıcı reklam'' yazar. ben hiç ''geyiğine reklam'' görmedim mesela.

üç kişiyi almışlar her bölümde farklı bir ürünü, farklı bir kişi kullanıp ''lan ben bunu kullanıyom sen de kullanmalısın'' diyor özetle. bazen ürün çok dandik olabiliyor ama elbette beğeni hiç azalmıyor. yani bir ürünle karşılaştıklarında ''aa ne lan bu! geçen gün gösterdiğin iyiydi de bu bi mike yaramaz'' demiyorlar. mesela buhar püskürterek yerleri temizleyen bir süpürgemsi ürünü bile beğeniyorlar.
    ancak dikkatle bakarsanız işin aslının öyle olmadığını görüyorsunuz. yani ürün gerçekten beş para etmezse, tanıtırken memnuniyetsizlikleri gözlerinden okunuyor.

neyse efenim sonuçta kısa film tadında olan bu reklamları, günün o saatinde diğer kanallarda yayınlanan dandirik programlara tercih ediyorum. ev ahalisinden ''mal mısın oğlum sen'' azarı yiyorum ama olsun.

bir de bu estore tv reklamlarına ilk başlandığında, reklamdaki elemanlar ''estor tivi'' şeklinde telafuz ediyorlardı. sonradan ne olduysa şimdi ''istor tivi'' diyorlar. kaçmaz.
    1 ... pokezat