bugün

(bkz: 17 yaşındaki haline verilecek öğütler).
görsel
adam 43. 000 den bitcoin almış diyorki bu meret ocak batırıyor siz girmeyin.
önce
görsel

sonra
görsel
Herkes 12-13'leri beklerken 2 aşağı 3 yukarı gtüm gtüm yükseldi. Hâlâ düşmesini umudedenler boğa denilen döngüye girdiğini kabul etsin bence. Daha uzun bir süre boğası ayısı bitmez. Geleceğin teknolojisi diye diye oturduğu yerden servetine servet katıyor adamlar. Altın yumurtlayan tavuk kesilmez. Sıradan insan deha olsa o şeytani akılla baş edemez. Dipten alayım, tepede satayım... hayal. Onlar zengin olacak siz sürekli terste kalacaksınız. Ömür geçip giderken sizin konforunuza hizmet etmesi gereken birikimleriniz orda duracak; siz malda olduğum sürece zararda değilim gibi cümlelerle teselli bulacaksınız. Sonunda bir dar gün gelecek ya da sabrınız tükenecek zararda çıkacaksınız.
Kripto para birimi Bitcoin'in fiyatı 51 bin doların üzerine çıkarken, piyasa değeri de 1 trilyon doları aştı.
yükseliş hız kesmiyor: 64 bini gördü .
banka komisyonu derdine çare olduk dediler bir sürü işlem ücreti kesiyor, bankanın devlete bağlı oluşunu çözdük dediler bir alay rus milyonerin hesaplarına el konuldu. balon oğlu balon.
2010 larda googleden facebookdan oyun oynayarak galibiyet primi gibi dağıtılan şey eskilerde bilmem hangi hard diksimin içinde bilmem kaç tane var. ama bildiğim şey varsa benim yüzümden hiç bir zaman piyasada maksimum arz olarak yer alamayacak olması.
görsel
Satoshi Nakamoto adında anonim birisi tarafından icat edilmiştir.
etflerin onaylanmasıyla ralli yapmıştır. an itibariyle fiyatı 73150 usd.
halving öncesi son demleri, sonra selamün aleyküm 40k. oralardan biraz toplarız.
Bitcoin'de sert düşüş! 2 günde 5 bin dolar değer kaybetti.

Diyarbakır’da atış poligonunda hayatına son veren aile hekimi 33 yaşındaki G.Ç.'nin, sosyal medya hesabından Bitcoin'de yüksek miktarda zarar yaptığını paylaştığı ortaya çıktı.
Sert düşüşün nedeni bitcoin eft lerinde ki yüksek seviyede ki çıkışlardır.

Bitcoin bağımsızlık ile ortaya çıksada herşey fiyatını etkiliyor.
Manyak mod ON

Bitkoyin dediniz koyduk.

Manyak mod OFF.
(bkz: winter is coming)
Bitcoin muhabbetinin ilk çıktığı, hatta yaklaşık 1 tl olduğu zamanlarda 100 bitcoinim vardı. Aslında tutmak istesem de maalesef satmak zorunda kalmıştım.
kripto daima beklentiyi satın alır.

şu an halving bekleniyor. sonrasında uçacak kaçacak diye bi arzu var. bunu bilen balinalar, tepeden gömüp piyasayı çökertmeye başlayacak.

tahminim, sene sonuna 30k'ya dek düşer.

çünkü bu sektörde, shortlayarak da kazanılıyor. milletin kaçırdığı esas mesele bu.

2019 aralık'ta, piyasayı halving dönemine dek eritecekler, 2k $ ya yaklaşmasını bekliyorum demiştim(halving 2020 mayıs'tı). henüz 9-10k $'dı sanırım yanılmıyorsam.

ardından uçuşa geçirecekler, yıl sonu tahminim 30k $ diye eklemiştim. o ana dek btc'nin gördüğü max fiyat 22k $'dı yanılmıyorsam. 2018 dönemi. yani ütopik bir tahmindi bir nevi ama %95 üzeri bir doğruluk payıyla dediğim gerçekleşti.

şimdi de yeni tahminimi söylüyorum. sene sonunda 30k $ ' ya yakın belki daha azı olacak. beklentiler satın alındı, artık şişirilmesinin manası yok.

fazla duygusal bağ kuruyorsunuz bu düzenle. oysa tek özeti, sizi daha sert sikmek için bekleyen büyük avcıların olması o kadar.

düzeltme. kasım 2019'da söylemişim. 2 değil 4 demişim(yaşlandık unutkanız artık). sanırım 9'lardan 4600 lere düşmüştü. sene sonunda da 29500 falandı.
görsel
Al-sat yaparak, insanların birbirlerine kitleyerek şişirdikleri ponzi!
yükseliyor al al al, düşüyor sat sat sat, sonra sermaye eridi.

zarara tahammülü olmayanlar, borç parayla veya ihtiyacı olan parayla girecek olanlar, fomo olmaya en müsait hastalık olan anksiyete sahibi olanlar, kaldıraca bilgisiz ve acemice girecek olanlar lütfen uzak durun.

2 gün önceki düşüşte ciddi sermayeye sahip kripto fenomenlerinden birisi kaldıraçlı işlemde tüm birikimini kaybetti ve poligonda intihar etti. bahsettiğim kişi gerçekten konunun uzmanı ve büyük sermaye sahibi idi. ona rağmen kayba engel olamadı ve neyi var neyi yok gitti.

bir başka örnek, aynı düşüşte bir kişi sadece 3x kaldıraç ile tüm birikimi olan 1.15 milyon doları kaybetti. düşük kaldıraç düşük risk diye düşünmeyin, kaldıraç her daim intihardır.

benim kenarda 3-5 param var, atayım unutayım 2-3 sene sonra bakarız ne olmuş diyecek olursanız belki bir ihtimal kazanabilirsiniz ama tam tersi o gün açtığınızda bakiyenizi yine de sıfır görme ihtimaliniz %50-%50.

herkese bol kazançlar. bol şanslar.