1. 802.
    Boş iş
    ... mistik maymun
  2. 803.
    Insanların psikolojisi ve algılarıyla ciddi anlamda oynadıklarını düşündüğüm para birimi. Evini arabasını satan, birikimlerini yatıran, ciddi anlamda kayıp yaşayanlar var. En Başta kazananlar oldu diye herkes zengin Olacağım sandı.
    ... depression
  3. 804.
    yatırımcılarının çoğu neye yatırım yaptığının farkında değil. bi gün yepyeni mükemmel hızlı ve teknolojisi üst düzey bir kripto para çıkar ve değerlenir buna itirazım yok.

ama bitcoin o para birimi değil. saniyede en fazla 3 transfer gerçekleşebiliyor. ki binlerce işlem var aynı saniyede yapılması gereken.

yine al sat yapan yapar ama geleceğin para birimi falan değil bu. kandırmayın kendinizi.
    2 -2 ... fennafillah
  4. 805.
    bitcoin’in arkasındaki teknoloji olan blockchain; dünyayı, yapılan nerdeyse bütün iş ve işlemleri değiştirecek, etkileyecek, transforme edecek.

bitcoin farklı. neymiş, aracı kurumları ortadan kaldıracakmış. düşünce güzel ama realist ve rasyonel değil. ortada bir kere üretim yok.

ileride hükümetler tamamen sanal paraya geçecek muhtemelen. ama bu, devletlerin desteğiyle olacak. tl, türkiye’de her türlü alışverişte kullanılıyor mu? evet, çünkü arkasında devlet var. resmî organ olan merkez bankası üzerinden işlem gerçekleşiyor. şimdi birileri çıkıyor, bilgisayara mining programı kuruyor ve para çıkartıyor güya. hangi devlet buna izin verir?
    düşünsenize herkesin evinde pc var ve mining yapılıyor ve herkes bitcoin zengini. ama ortada üretim yok, ürün yok.

özet: balondur, patlayacak.
    1 ... hopethebestplantheworst
  5. 805.
    Yatırımı düşünüle bilir gelecegin parası OLACAKTIR.
    ... pboyuncu
  6. 806.
    2014 te ekran kartlarıyla kazabiliyordunuz, o dönemler bir iki denemem olmuştu ancak bitcoinin allogaritması amd kartlara daha uyumlu olduğu için bendeki nvidia kart yetersiz gelmişti ve bırakmıştım.

o zamandan bu zamana almayı düşünmedim, zira elinizde net bir veri olmuyor hiçbir zaman. neye göre artıp azalacağı belirsiz, şirket gibi bir şey olsa bilançodan fikrin olur en kötü, bu bir yatırım değil al ve unut taktiği ile beklentisiz şekilde şansını denemektir.

ben borsa ile mutluyum.
    3 ... opus magnum revolution
  7. 807.
    Piyasada ekran karti birakmadiniz lan yeter artik.
    ... sqilacci74
  8. 808.
    dünyadaki hiçbir merkez bankası para piyasasını götü başı belirsiz, itin kopuğun eline bırakmaz. bunu aklınıza yazın. bir gün gelecek yumruğu oturtacaklar. olayın son limiti budur.

o yumruk gelene kadar, uyanıklar ve kendini uyanık zannedenler kırk çeşit spekülasyon yapılan bir korsan piyasada asal sayılara manyak değerler yükleyip birbirini düdüklemek için uğraşacak. herkesin kazanması mümkün değil. kazançlar toplamı kaybedenlerin zararına eşittir.

yok blockchain'miş, yok kripto paraymış, yok yatırım aracıymış vs vs... bunları siktir et. hiçbirinin önemi yok.süslü püslü lafları götten sallayıp keriz kışkırtıcı tiplerin gazına gelmeyin.

kağıtları ne kadar iyi sayarsan say kumarda şansın yoksa kaybedersin. bunun tersi de doğrudur. şansı varsa küçük kerizler de bazen kazanabilir.

öte yandan,

dünya çoktan dijital / sanal / elektronik paraya geçti. fiziksel olarak hareket eden para yok. iyice şifrelenmiş data yığınları gidip geliyor.

dolayısıyla, ister sanal, ister reel, para piyasasını hiçbir şekilde ite köpeğe bırakmazlar. fantastik hayallenmelere girmeyin.
    1 ... spin quantum
  9. 808.
    almayanı dövdükleri para birimi, 2020 senesinde 1 tanesi ile marsı alabileceksiniz.
    -3 ... mustebit
  10. 809.
    bitcoin dedikleri şeyin maddi karşılığı yoktur, ama üretiminde kaynak harcanması maddi temelini oluşturur, duyulan güven de karşılığını oluşturur.

yani sizinarzına talep varsa piyasa için bunun bir önemi yoktur.

unutmayın ki, dolar'ın politikasını yürüten kişiler kalkıp "bitcoin çok sağlıklı bir sistem değil ve biz bu sistemi desteklemiyoruz" dese sen bitcoin ile bir sakız alabilir misiniz?
    1 ... porsuga kar yagdi