bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 747.
  Hala reklam linklerinden para kazanmaya çalışanları gördükçe hayretler içinde kalıyorum.

  20 bin satoshi olunca withdraw ediliyormuş.

  Mal mısın çocuğum? 20 bin satoshi 9 türk lirasına tekabul ediyor.

  Şu işe harcayacağın zamanı topla, 1 gün anketörlüğe zaten 60-100 tl arası bir para veriyorlar.

  Paranı kazan sisteme gir yahu. Sigara almaya yetmeyen para için maymun olmaya gerek mi var? Günlerce takip edip bounty kovalamak kadar vizyonsuz bir hareket olamaz.
  3 ... raduyev
 2. 748.
  adam referansları yerleştirmiş. hayırlı işler.
  ... gethere
 3. 763.
  fiyatı şu an 10.800 dolar seviyesinde. sadece bugün %10 değer kaybetti.
  1 ... peter panzehir
 4. 764.
  Bu, bankacılık sisteminin dolayısıyla kapitalizmin sonunu getirecek bir sistemdir. Yok Saadet zinciri, yok balon paniğinin gerçek sebebi budur. Aracı yok, faiz yok, kredi yok, kara para yok, her şey şeffaf ve dürüstçe. Eninde sonunda bütün dünyayı kapsayacak, kaçış yok.
  ... varuna
 5. 765.
  anladağım kadarıyla bir saadet zinciri falan değil bu, bildiğin hakiki öz ve öz yeni ödeme teknolojisi. metaya ödenecek karşılığı(şu an buna para diyoruz) devletler tekelinde bulundurmakta ve karşılıksız bu banknotları basabilmekte. ama bitcoin'de(bu çeşit teknolojiye en bilinir dijital para bitcoin olduğundan bu isimle hitap edeceğim.) ne kadar ekmek o kadar köfte. banklara(aracılara ve devletelere) bulaşmadan hop ödeme karşı tarafa gidiyor. kim ne ödemiş, ne kadar bitcoin üretmiş, hepsi de dünyadaki binlerce bilgisayar serverlarında kayıt altında. her şey şeffaf. özellikle meta üretmeden kağıt basan devletlerin bu durum tabi işine gelmez. özellikle abd merkez bankası'nın.

  dünyada dolar miktarı üretilen metadan kat be kat fazladır. ne demek bu? yani abd hükümeti üretmeden tüketmek istemektedir. bu durum çoğu devlet içinde geçerli.

  şimdi bitcoin konusunda neden zırlıyor merkez bankaları? sebebi çok açık. ellerindeki bu imkanın kaybolmasından korkuyorlar. devletin vergi dışındaki tek geliri para basmaktır.

  bitcoin dolar'ın dünya hegemonyasına son verebilir. uzakdoğu'nun eşşek gibi çalışıp ürettiği elektronik meteryalleri alıp karşılığında yeşil dolarları vermek onları ikna ediyordu. artık etmiyor ama ses çıkaramıyor kimse. abd, ordusuyla şu an dünyayı korkutmakta ve dolar ın egemenliğini sürdürmekte. eskiden dolar ın egemenliğini abd'nin inanılmaz bilimsel icatları neden oluyordu. düşünsenize telefonu, bilgisayarı, elektrik motorunu, ampulü, elektriği, haberleşme sistemlerini üreten ülke artık bilimsel anlamda patinaj yapmaktadır. açın bakın yayınlanan son yılların makalelerine. çoğu çinliler. deli gibi yayın ve papent üretiyorlar. gün gelecek ürettiklerinin karşılığında verilen dolar'ları kabul etmeyecekler ve yuan isteyecekler. işte dünya buraya doğru gidiyor.

  çin yıllardır sattıklarının karşılığında abd devlet tahvili almış. kağıt parçası yani. artık bunu istemiyorlar ama abd ordusu yüzünden dünya ticaretinin zarar görmemesi için sesini de çıkaramıyor. bir gün çıkaracak ama.

  yükselir mi alçalır mı? alsak mı satsak mı bilmem. bu işlerden de hiç anlamam ama teknik olarak dolar'ın tahtını sallayan icat. tek tek ükelerden yasaklar geldiğine göre merkez bankaları bu icattan acayip korkuyorlar.
  ... billyhalleck