bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 760.
  çöküşünü izliyoruz daha ümidim kalmadı hoş ileride ne olur bilinmez ama güvenleri kayboldu heralde milletin.
  ... oxocan
 2. 761.
  düşüşünün sebebi güney kore gibi büyük bi pazarın yasalar çerçevesinde kapatılması, şu an bitcoin olayının düşüşü bundan kaynaklı, belli bi yerden sonra bu düşüş duracak, tekrar artmaya başlayacak.

  bu arada üstteki arkadaşa söylüyorum, 25-30 yıl önce aklına gelir miydi böyle bi sektör oluşacağı, sandığın kadar kısa ömürlü değil bu mining işi, seni beni devirir.
  2 -3 ... a corpse in the flask
 3. 762.
  Bitcoine yatırım yapıp da coluk çocuğun diline kadar düştüğü, iscisinden memuruna herkesin bitcoin muhabbeti yaptığı, televizyonlarda bitcoin ile zengin olan genç gibi haberlerin çoğaldığı, tarihi zirvesini gördüğü hafta elinden kripto parasını çıkarmayan varsa hic bi islere girmesinr.

  Para piyasasında bildiğim tek şey, doviz-altın farketmez bir sey çok dillere düşüyorsa düşüşü yakındır. bitcoin her ne kadar kuresel olsada Gecen sene ülkemiz için Aynı senaryoyu dolar 3,94'u gördüğünde de yaşadık. Herkes fitch not dusurecek, dolar 4,5'a gidecek diye konuşurken milletin eline verdiler yine.
  3 ... ata ters binen kovboy
 4. 763.
  Öldük mü? Bittik mi?
  Son durumumuz nedir şimdi?
  2 ... kamen
 5. 764.
  artmaya başlar mı bilmiyorum. videosunu izlediğim bir araştırmacıya göre 21 milyon zincir ancak 2140'ta tamamlanacak. bugünün değerinden (adedi 8183 dolar) 21 milyon adedi çarptığımızda 171843000000(171 milyar 843 milyon) yapıyor. yeni bitcoin üretim tesisleri kurulurken ve devletlerin tavrı belli ortadayken düşmesi doğal. bu fabrikalar günde bir adet belki çıkardıkları seviyeye getirdiklerinde işi, yani 2020-2021 gibi olabilir, fiyatlar gene artmaz mı?

  not: bu bir yatırım önerisi değildir. şahsi fikrimdir. ancak tl'nizi dolara, dolarınızı da bitcoine çevirmek yöntemiyle kim oldukları belli olmayan odaklara kaptırmayın.

  öneri: devlet destekli türk blockchain(tümleşik zincir / zincir ağ) sistemi üretilene dek bitcoinle falan uğraşmayın. madenciliğini ucuz yoldan yapmayı bulduysanız yaparsınız, başka orası. veya az bir bitcoininiz vardır, borsada çoğaltırsınız, bu da olabilir. dikkatli olun.
  -3 ... atabaka
 6. 765.
  2012 yılında üniversitede bir arkadaşım böyle böyle bir para var araştır bakalım demişti. O günler bu para(!) Birimi hakkında çok bir bilgi yoktu internette. Gel zaman git zaman bilgi çoğaldı fakat herkesin diline dolanmaya başladı. almayan, alacak durumu olmayan bile alacakmış gibi konuştu. Borsa'da şöyle bir olay vardır, bir hisse senedi dilden dile dolaşmaya başladıysa o hisse senedinden ayrılma vakti gelmiştir.
  Hiç almadığım ve almayacağım, almadığım için hiç pişmanlık duymayacağım kripto para(!) Birimi.
  2 ... keynesyengiller
 7. 766.
  Fiyatı düşer ama asla patlamaz. Beyler, beyler.. Bir şeyi kaçırıyorsunuz. Dünyanın öbür ucundaki adama herhangi bir kayıt olmadan bir milyon doları yarım saat içinde kim götürebilir?

  Bitcoin işte bu işe yarıyor. Devasa bir para aklama merkezi.
  8 ... n dakota
 8. 767.
  aylar sonra sırf kullanıcı adım geçtiği için yazma gereği duyduğum konu.

  ahh congolos ahh,

  ben senin cahilliğini yüzüne vurmaya doydum, sen hala uslanmadın. topu inşaata kaçmış çocuk misali, yazdığın tüm entryler tecavüze uğrarken, sıktığın onca şey boşa çıkmışken sözlüğe girmeye bile korkuyordun. online kişiler içerisinde ismin varken bile korkudan iki kelam edemiyordun.

  ne oldu şimdi? bitcoin düşüşte diye mi celallendin? erkekliğini nerede yaptın bakim yavrum sen? büyümüş de gelmişsin, hatta google'dan serpme üç-beş de kaynak koparmışsın, yemin ederim çabandan dolayı takdir ettim seni ama yine boş konuşmuşsun be çocuğum.

  bak güzel kardeşim; bilal'e anlatır gibi anlatacağım:

  dünyada hiçbir yatırım aracı veya ödeme biçimi getiri taahhüdü olmadan uzun vadeli yatırım olarak alınmaz. borsa'da işlem gören hisse senetleri bile böyledir. bir ödeme biçimi olan bitcoin de bunlardan biri. borsa'da gördüğü değer düşer veya yükselir.

  sen kaçıp gitmeden önce, bitcoin konusunda cır cır ağladığın zamanlarda bitcoin 3800 dolar civarlarındaydı, yanlış hatırlamıyorsam. an itibarıyla bile 7600 küsür dolar. yani benim söylediğim zamanda almış olup da, hala geri çekmeyi unutmuş olan insanlar bile kardan zarar etti. kafan bastı mı biraz?

  şeyi saymıyorum bile. ben 3800 dolarken alın alın diye sözlükte yazdığım zamanlarda bir gün içerisinde binlerce dolar arttığı oldu. kasım'da 19 bin doları aştı. sen o zamanlar tırnaklarını mı yiyordun, utancından mı giremiyordun? hele onu bir söyle. benim söylediğim zamanlarda yatırım yapıp o zamanlar çeken insanlar sana güvenseydi ne olurdu?

  işin özü; senin beni haksız düşürebilmen için 3800 doların altına düşmesini beklemen lazım. emziğini o ağzına sok ve yine her zamanki gibi pusuda bekle. sana malzeme çıkmaz bu başlıktan. bak uğur mumcu'nun güzel bir sözü var, muhtemelen daha önce sana yine söylemişimdir, yine söyleyeyim:

  "bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz."

  3800 doların altına düşerse ölüseviciliğe başlarsın yine.

  hadi koçum, hadi yiğidim, hadi abisinin bitanesi, hadi soldan soldan kuyruğunu bacağının arasına alıp naş naş.

  büyüdüğünde görüşelim. bir tur bindiririm sana. arabamı.
  5 -3 ... passenger in flames
 9. 768.
  yakinda bakkalin para ustu olarak verebilecegi sekilde dusecek olan para birimi. saka lan saka bitcoini olan elinde tutsun illa ki artacak.
  ... mike patton
 10. 769.
  altcoinleri beraberinde aşağı çekmesi sıkıntısı olmasa kimsenin sikine sarmayacağı coin olacaktır.

  defalarca üstten satıp alttan topladığım coinlere rağmen zarardayım.

  aldığım fiyata çıksalar 4 kat kâr etmiş olacağım. böyle de enteresan bir piyasadır.

  strese dayanamayan ya da acelesi olan, uzun vadeye dönemeyecek olan herkesin uzak durması elzemdir. adamı sinir hastası eder.

  kredi çekip bitcoin alanlara da allah akıl fikir versin.
  1 ... raduyev