bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  satoshi nakamoto isimli feyk hackerın götünden uydurduğu yazılımla evini arasını satıp 20 bin dolardan bitcoin alan elitlerin ''çiftlik bankçılar çomar, hep cahil, hakediyorlar köylüler'' diye dalga geçiyor olmasının manasızlığı. bitcoin şu an 8 bin dolar mı? slgkgdfgdd nereye gitti 12 bin dolarınız.
  hayır yani satoşi saplayınca kökleyince bir şey yok, dombili saplayınca aaaa cahiller. lafksfskdfdsjd
  3 ... gelenek karsiti sekuler hero 2
 2. 2.
  tam fino bunlar ya. ''çomarlar hep dolandırılıyor selinsu salak bu köylüler hahaha'' diyor. gitmiş 20 bin dolardan bitcoin almış, yarısı buhar olmuş. satoşi nakamoto bağıttıra bağıttıra köklemiş. ama bizim fino çomarla dalga geçiyor lafksdfsjdfsdjd
  şaka gibi.
  iki kesim yiyin birbirinizi.
  1 -1 ... gelenek karsiti sekuler hero 2
 3. 3.
  20 bin dolardan bitcoin almış olmakla çiftlikbank ponzisine güvenip yatırım yapmak arasında çok fark var yiğido. 2017 başında 1 btc ederi 1000 tl yi zor bulmuşken bahsettiğin dönemde 80 bin tl ye ulaşmıştı. 1 sene dolmadan. bunu gören kişi gayr-i ihtiyari daha da çıkacağını düşünerek o anki şartlara göre mantıklı bir yatırım yapmış haldedir çünkü ben bu işlere btc henüz 400-500 lirayken girmiş biri olarak 5 binden 1 btc aldığımda içim sızlamıştı. ulan 5 bin lira ödüyorum 1 btc ye, olm çok para ya diyordum. ardından 80 bini gördü. şimdi 20k dolardan almış adam da alırken " olm çok para ya " demiş olabilir fakat o 20k doların 50k dolar olmama ihtimali yoktu. 1 senede 80 kat değerlenen birim 20k dan alındıktan sonra 2 kat daha değerlenebilirdi pek tabi. bu işler biraz balinaların insafiyetine, biraz devletlerin aldığı kararlara, biraz hackerların saldırılarına biraz da fud olaylarına bakıyor. birçok farklı kriter var fiyatın artıp azalmasında fakat 20k dolardan almış olsa bile elindeki btc yi satmadığı müddetçe hiç zararı yoktur. 5 sene sonra faydasını muhakkak görür. diğerinde ise olay tamamen ponzidir. bi eleman tarafından hayal ürünleri pazarlanıyor, millet bunları satın aldığını düşünüyor ve paraları cukkalanıyor. nihayetinde adam paraları alıp kaçıyor ve herkes ortada kalıyor. özeti bu. biri türkiye çapında 75 bin saftriğin etkilendiği hırsızlık planıyken öbürü dünyanın her bölgesinden sanatçısından doktoruna siyasetçisinden yazılımcısına binbir türlü meslek dalından yatırımcıyı kendi bünyesine çekmeyi başarmış bir dijital para birimini ifade ediyor. hayır hiç araştırıp okumadığınız aşırı belli fakat laf olsun diye konuşmakta da ne yazık ki üstümüze yok. az okuyun, araştırın, kültürlenin. güzel şeyler bunlar.
  1 ... kiminanir vol2 special edition