1. 1.
    Aslında başlıkta hedeflemek istediğim kitle, "bitcoin almayıp, yükselince gıkını çıkarmayan ama düşünce de içten içe sevinen" tiplerdir. Yani "balina" tabirini kullandığımız adamlar değildir.

Bitcoinin bir anda yükselmesi dünya genelinde "ağbi adamlar 2000$ yatırdı 6 ay sonra 20000$ kazandığğ" tiplerinin de bu işlere merak salmasına neden oldu.

Ben bu olayı tamamen planlı olduğunu düşünüyorum açıkcası. Bir anda 20bin dolar seviyesine çıkmasının asıl amacı okumadan etmeden "nerden alınır bu, nasıl alınıyor bu, yeşillendirin" şeklinde sorular sorun insanların da bu sisteme dahil edilerek ceplerinin boşaltılmasıydı. Ve plan gayet iyi işledi.

Şu anda bitcoinin olması gereken seviyeye geldiğini ve bu seviyeden sonra daha kararlı yükseleceğini düşünenlerdenim.

Başlık konusuna gelecek olursak ne gariptir ki garip bir milletimiz, insanımız var. Bu işe giren insanların herkes gibi amacı para kazanmak. Ama ne gariptir ki cebindeki 200tl sigara parasını esirgeyen ve akşama kadar araba motoru gibi duman üfleyen insanlar, ben o sisteme 250tl yatırınca "keriz ağbii bunlar, bak nasıl düştü bir anda gördün müğ" şeklinde yorumlar yapıyorlar.

Ama asıl kaçırdıkları nokta, bitcoinin 1 2 senelik mevzudan daha eski olduğu ve bu işlere 100, 200, 300 veya 1000 dolarken girenlerin hala karlı olmaları *

Evet saykolar. Bu işe 100 dolarken girenler hala ceplerinde yüzbinlerce dolar tutuyorlar. Acı gerçeklerle yüzleşme vakti.

Söyleyeceklerim bu kadar. Dumanınız bol olsun.
    -2 ... bugfix
  2. 2.
    ilk çıktığında 13 coin almıştım, şu anda fiyatını hatırlamıyorum ama o zamanlar öğrenci kredi kartına o kadar alınabiliyordu. şimdilerde 13 bitcoin ile 13 öğrenci okutabilirim. yapıyor muyum? tabiyki hayır. .

neyine seviniyorlar anlamadım. sanırım (bkz: kıskananlar çatlasın) durumu...
    -1 ... torunusamil