1. 1.
  çok uzun bir hikayesi olan savaştır. başlığı yeni fark ettim.

  aslında sıkıntı benden kaynaklanıyor. cahilin cahilliğini cehaletine vermek yerine, hala inatla laf anlatmaya çalışıyorum. düzgün cümle kurmayı denedim geçen yıl; anlamadı. hal böyle olunca, tartışmanın şiddet boyutu arttı.

  olayın bitcoin ile de pek alakası yok aslında. bilmediği bir konuda iddia ettiği tezleri çürüttüm. geldi benim nickaltımda esip gürledi. yalanlarını da yüzüne vurunca, foyası ortaya çıkınca aylarca sözlüğe girse bile bir şey yazmadı. çevrimiçi listesinde dönüp dolaştı. kendinin online olduğu saatlerde bitcoin başlığı hortlasa dahi tek kelime etmedi/edemedi.

  malum, ilgisi olanlar bilir. şu an btc düşüşte. hal böyle olunca ölüseviciler de çok. bu da onlardan birisi. olayı kişiselleştirerek kendine zarar veriyor. ama hala iddia ettiği şeyleri doğrulayamıyor. bunun yerine sataşmayı yeğliyor. neden?

  çünkü belli ki ne kelime kapasitesi, ne de bilgi birikimi; üzerinde konuşmaya çalıştığı konulara yetmiyor bile. gününü ortalama 100-150 kelimelik türkçe bilgisiyle geçiren sıradan her türk insanından biri. bir de açıklama yapmış aylar sonra şurda master yaptım, yüksek lisansım var vs. külli yalan. bundan 20 yıl sonra kahvehanede domino oynayacak kadar bile matematik zekası çıkmaz.

  hesap makinesini sadece "leblebi" yazmak için kullanan bir adama matematik öğretmeye çalıştım bu sözlükte. vallahi yahu, kendimle gurur duydum. mahmut hoca gibi vizyon edindim bu adamı eğitmeyi kendime.

  başaracağım.
  5 -1 ... passenger in flames
 2. 2.
  sevgili muhasebeci, kaçtı, cevap veremedi gibi ilginç paranoyalar üretmişsin, enteresan.

  ilk olarak nik altıma dadandın, entrylerde sürekli cahil, bilgisiz vs gibi ithamlarda bulundun. dolayısıyla bu başlığa gireceğim içeriğin bir kısmı senin psikolojik eğilim ile ilgili olacak.

  ama öncesinde belirtmek isterimki bitcoinile ilgili yada dolar ile ilgili ne yazmışsam yanılma payımı göz önüne alarak arkasındayım.
  ve şunu çok iyi bilmelisinki bir konu hakkında açık kaynaklar, geçmiş tecrübeler ve herşeyden önemlisi emek yoksa orada büyük kumar dönüyordur. bitcoin denilen şey de bu üç temel şart maaesef yoktur.

  ponzidir ve ne olacağı asla belli değildir. bugün geldiği nokta ile milyonlarca insanı mağdur etmiştir.
  bitcoin ile ilgili onlarca entry girdim gerek teknik, gerek finansal, gerek sorunlarıyla ilgili. bunlardan en temel olanıda bitcoinin kontrol ve denetime tabi olmadığı ile ilgiliydi...

  yakın zamanda patlayan çiftlik bank ne yaptı biliyor musun ? paraları topladı, bu paraları dolara oradan bitcoine + çiftlik diye kurduğu bitcoin madenciliği yaptı. adam şuan paraları eziyor çatır çatır.
  https://www.youtube.com/watch?v=mHL6w1x1X0E+
  bunu yaptı çünkü bitcoin'in yani paranın nerede olduğu, hangi hesaplarda tutulduğu vs asla belli değil.
  bu durum organ mafyası, uyuşturucu baronları, çocuk istismarcıları içinde geçerli.
  dolayısıyla bunun nasıl savunucu olurum ? ben olamam ama sen gibi bir parça kemiğe tav olan muhasebeciler oluyor.

  şu hayatta öğrendiğim 3 temel prensip ile tutunabiliyorum; öğrenci ol, merak et ve şüphe et.

  dolayısıyla kişilik olarak hiç bir şeye biat etmemek gibi bir huyum var.

  çok okumuş, çok gezmiş ve entellektüel seviyeni mahsup fişi kesmenin bir tık ötesine taşımış olabilirsin ama ıskaladığın bir şey var. bilmek, ekşi okumak ile bunları değerlendirip düşünmek ve kendi sonuçlarını yaratmak çok farklı şeylerdir.
  senin yazılarında "doğrusu şu", "ben biliyorum" tarzında yaklaşımların, maalesef senin psikolojik alt yapının pek sağlıklı olmadığını gösteriyor, en kısa zamanda terapi almanı öneririm.

  sayın muhasebeci bilgiler değişkendir, bkz : epistemoloji

  severek takip ettiğim bir isim ilber ortaylının kendime nasihat olarak aldığım bir sözü ile konuyu noktalıyorum. "cahilden değil yarı cahil kasabalılardan korkun"
  ... congolos