bugün

(bkz: Bismillah diyerek kedi kesen satanist)
(bkz: maraş katliamı)
islami kurallara göre kesmektedir. helaldir. *
bismillahi bilen ama bismillahin anlamini bilmeyen birinin yapabcagi olay.
2 temmuz 1993 tarihinde, sivas'ın madımak otelinde aşırı dinci yobazlar tarafından tatbik edilen eylem. olaylarda 37 kişi bismillah ve allahuekber nidaları eşliğinde diri diri yakılarak öldürülmüştü.
(bkz: sivas katliamı)
öldürene "ulan deyyus, allahı ne karıştırıyon bu işe" denilecek durumdur.
allah kuran'da;
"bir insanı öldüren bütün alemi öldürmüş gibidir." der.
allahtan daha çok onun dinine sahip olduğunu sanan salaklar yine onun kitabını okumalıdır.
allah kuluna beddua edilmesini bile yasaklamıştır. Beddua sahibine döner.

allah ve kulu arasındaki sevgiyi gösteren güzel bir örnek.

yaşlı bir mecusi gece kalmak amacıyla hz.ibrahim'in kapısını çalar. misafir kabul edip etmediğini sorar.
hz.ibrahim inancını sorar, mecusi olduğunu öğrenince misafirliğe kabul etmez.
vahiy gelir " ben ona hayat verdim, nefes verdim, yiyeceğini verdim bir ömür,sen bir gece katlanmadın" diye.

yeryüzündekiler allah adına karar vermekten vazgeçmelidir.
çeçen ve ıraklı direnişçilerin video kaydı ile infaz işlemini gerçekleştitiken yaptıkları şeydir.
kurtlar vadisi dizisinden tanınan nam-ı diğer çakır'ın yeni dizisinde yaptığı olaydır. yeni dizinin tanıtım filminin tam sonunda yer almaktadır. en son bu görülsün ki en fazla bu hatırlansın diye koyulmuştur. nitekim reklam faydalı olmuştur. bakınız o diziyi konuşuyoryuz.

(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)
geçenlerde televizyon izlerken duyduğum bir replik. söyleyen kimdi ve nerede söylüyordu hatırlamıyorum. hatta bu repliği duyduktan sonra neler yaptığımı hatırlamıyorum şoka girmişim.