bugün

Arkadan gelinir ani fren yapıp korkutulur, varsa zil çalınır. Sike sike o yol alınır, sonra da küfür edilir ve geçilir.
Bisiklet yoluna araba park edenlerin yanında filozof gibi kalır.
bisiklete takılan havalı korna ile arkasına yaklaştığında aklı alınabilir. etki tepki meselesi. bu tipler ancak böyle akıllanır.
Yürüyüş yolunda bisiklete binen kekoyla aynidir. Bir de bunun koşu parkurunda yavaş yürüyen modeli de var. Ulan spor yapıyoruz açık havada. Bi defol rahat bırak.
Bisiklet binmek ciddi bir kültürdür. O kültür yoksa maalesef bu olaylar yaşanır. Tıpkı ışığın yanmasını beklemeden karşıya geçmek gibi.

insanları önce eğitip sonra yargılamak daha adil.
belki kendini bisiklet zannediyordur, olamaz mı?
nargile kafeye doğru koşturuyordur.

(bkz: kardeşim köz getir seri)

keko deyince kesin oraya toplantıya gidiyordur.
kaldırımda bisikletle gidenlerin intikamını alandır.
yazar burada atakum sahil'den bahsediyor olmalı durumudur.
Benimdir. Seviyorum rengi ayrı olduğu için yürüyesim geliyor...
(bkz: tamam vurmayın)
Canakkale'de bankalar sokağında yürüyor olabilir. Sokağın ortası bisiklet yolu, yolun her iki yanı da cafelerin masa ve sandalyeleriyle işgal altında olduğu için yayaların başka alternatifi yoktur.
Yurt dışında olsa, bir kaza esnasında, fincanı taştan oyarlar, içine bade koyarlar kıvamı bir cezayla yüzleşecek olan kekodur.

Hiçbir açıklama, gerekçe, bu cahil kekoyu aklamaz.
%100 suçludur.
sadece bunlar yok lütfen ayrıca şu tipler de mevcuttur.

kaldırımdan giden ve bazen bazıları korna çalan bisikletliler
kaldırımdan ve sahilde şu yürüyüş yollarının bisiklet yollarının olduğu yerlerden giden motorlular
kaldırımlara araba park edenler
yine sahile yasak olmasına rağmen polis arabasiyla giren polisler ve kaldırıma park eden polisler zabitalar

yani şöyle baktığımızda ne yayasında ne de araç kullananında bilinç var bu ülkenin. bu saydıklarımı caddebostan ve bağdat caddesinden kadiköye yururseniz siz de rahatlıkla görebilirsiniz.
Gülüp geçiyorum bunlara. Sinirlensem, laf etsem bile ben suçlu olurum çünkü bu sığırların kafasında.
Kırşehir’de fazladır. Bisikletliler de orada ayrıca yaya yolunda kullanır.