1. 1.
  vergici ak parti hükümetine bir öneri.
  bisikletle işe gidenler vardır illa. onlardan da biraz para koparılmalı.

  yok öyle bedava ulaşım!
  1 -1 ... jimmy tudeski
 2. 2.
  yüksek vergiler sonucu sıyırıp işi makaraya vuran insanlarımız.
  (bkz: allah akıl fikir versin)
  ... vodkalemon
 3. 3.
  --spoiler--

  Sabah 31 Mart 2017-Güncel Haberler

  Bisikletler de artık yıllık olarak vergilendirilecek. Bisiklet kullanımının artması ile hükümet, bisikletle ulaşıma vergi dönemi için kolları sıvadı.
  istanbul'da iş adamlarının geleceği panelinde konuşan Nihat Zeybekçi, "Bisiklet kullanımı her geçen gün artmakta. Hükümet olarak bu kayıtdışılığa seyirci kalamazdık. Elbette ulaşımın bir vergisi olmalı. Ancak bu vergi motorlu taşıtlar vergisi gibi olmayacak" dedi.

  Vergiler Cüzi Olacak

  Bisikletli ulaşımın vergilendirilmesi konusunda ekonomi bürokratlarının çalışmasını tamamlamak üzere olduğunu belirten Zeybekçi "Vergiler bisikletin yapısı, türü ve vites sayısına göre belirlenecek ama yıllık 150 liradan fazla olmayacak" dedi.

  Bakandan iki müjde!

  Bisiklette vergilendirme hakkında sözlerine devam eden Zeybekçi "Vergi sayesinde bisiklet yollarında kalite artacak, ayrıca çocuk bisikletleri de yıllık Motorsuz Taşıtlar Vergisinden muaf olacak. Yani çocuklarımız özgürce bisiklet sürecek" dedi. Ayrıca bakan Zeybekçi Haziran 1 itibariyle vergilendirmenin başlayacağını o tarihle birlikte sokaklarda kayıtdışı bisiklet olmayacağını sözlerine ekledi.

  Hangi bisiklet için ne kadar vergilendirme olacak?

  Sabah Gazetesi istanbul Temsilcisi Mete Karar'ın araştırmasına göre bisiklet vergilerinin yıllık şu şekilde olması bekleniyor:

  20"-24" bisiklet yıllık 103 TL
  24"-28" bisiklet yıllık 116 TL
  29"- Fat Bike bisiklet yıllık 124 TL
  Yol/Yarış bisikletleri yıllık 146 TL
  Katlanır bisikletler (teker çapına bakılmaksızın) 146 TL
  Vitessiz Bisikletler 112 TL
  --spoiler--

  Olmak üzere olandır.
  2 -1 ... benimnickimyirmibesharfli