bugün

istanbul'un göbeğinde küçük fakir denilebilecek bir semtte büyüdüm.. küçükken bizim için bisiklet çok lükstü. ama ne hikmetse hala anlamam bisiklete binmeyi bimeyen arkadaşımız neredeyse yoktu.. bizim bilyayılarımız da vardı. tahta arabalarımız. ilk akülü arabayı gördüğümde zengin muhitlerinin birinde aklım dibime kaçmıştı.. Birgün bir arkadaşımızla gezerken yine o semtlerin birinde apartmanın içinde 5-6 tane bisiklet gördük ve bir anlık kararla kendimizi bisikletlerin yanında bulduk.. O birine bindi, ben birine... ama nasıl deli gibi koptuk apartmanın içinden.. Hala bugün gibi hatırlarım o semtten bisikletlerle çıkışımızı... korku, mutluluk, heyecan, suçluluk, başarmak... uçmak... yok böyle birşey. o bisikletler bizim mahallenin çocuklarının bisikleti oldu. kim ne zaman isterse bindi. 10 kişiye 1 bisiklet düşüyordu ama artık bisikletimiz vardı... * ne oldu hatırlamıyorum o bisikletlere.. Bugün 34 yaşındayım başka bir semte taşındım ve evliyim. O benim büyüdüğüm semtte o eski fakirlik yok artık. kentsel dönüşümle o fakir mahallerdeki evlerin yerini deniz manzaralı m2 si bilmem kaç bin dolarlık evler aldı. Ve maalesef bizim gibi hırsızların giremeyeceği yüksek duvarlarla çevrili.. Bugün, o küçükken zannetiğim zengin muhitlerin birinde oturuyorum 4 yaşında oğlum var.. ve geçen sene oğlumun scooter'ı garajdan çalındı * herşey olması gerektiği gibi. bizim görmediğimiz bir düzen var.
(bkz: bisiklet hırsızları)
Salcano iyidir :D
Tanrı'nın yöntemini anlayanların yapacağı işlem.
Bugün binmeye bile kiyamadigim güzelim bayan City bike bisikletimin başına gelmiş hede.
Hollanda da suç değildir, Almanya'da suçtur ama kimse polise gitmez.

Yurdun önünden gün ışığında kasla göz arasında - iki saat içinde -çalmışlar şerefsizler ya o an onu yurdun önünde göremedim şok oldum zaten
işin ilginci dün de yurdun bodrumundan(-anahtarsiz girilemiyor Normalde)birinin bisikletini çalmışlar. Yani hırsızın yurttan biri olma ihtimali gayet yüksek.
Evlerine ateş düşsün şerefsizin, gitti paraciklar.elveda yoldaş
bal vallahi bazen çok acayip canım istiyor.

yolda görüyorum böyle kilitli falan sunu kesip götürsem diyorum. yani o zıncır gibi bir şey var ya onu kesmek istiyorum aslında bisikleti çalmak istemiyorum. biz de böyle bir müminiz işte.
gecenin üçünde apartmandan iki tane bisiklet araklamıştık arkadaşla. gerçekten masumane bir niyetimiz vardı güneşin doğuşunu izleyip geri yerine koyacaktık, koydukta. harikulade bir olay ama yerine koyacaksanız.
O. Ç. Ların yaptığı eylem. Bu başlıkta bu kadar sık yazmak istemezdim ama 2. Bisikletimi de çaldılar. Caldiracak bisiklet kalmadığına göre rahat olmalıyım artık değil mi