bugün

a milli kadın voleybol milli takımımız hakkında üzücü ve talihsiz ifadeler kullandığı için büyük tepki çekmiş, dün de makam devri sırasında mhp' ye gönderme yapma girişimine kızan mhp bolu milletvekili tarafından uyarılmış, büyüyen tartışmada milletvekiline masadaki çiçeği ittirmiş şahıs. gerçekten çok üzücü...
MHP'den ihraç edilmiş.

https://www.mynet.com/kay...ihrac-edildi-110106475516
sosyal medya hesabından yaptığı kişisel paylaşımı nedeniyle MHP'den ihraç oldu! Peki neden? Birol Şahin ne dedi ve ne yaptı da tepki gördü? FETÖ propagandası mı yaptı? PKK-YPG'yi mi övdü? Libya'da ne işimiz var? Suriye'lileri kovacağım mı dedi? Ne dedi de MHP'nin temel değerlerine aykırı hareket etmiş oldu ve partiden ihracı söz konusu hale geldi?

Birol Şahin ne demişti?

işte o paylaşım:

--spoiler--
"Allahu Teala'nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo'ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil." 

“Biz hakaret mi ettik kardeşim? Müslüman bir bayanın böyle yapması gerek dedik. Yapmazsan yapma… Demokrasi var mı ülkede, ben de fikrimi beyan ettim ya bundan niye bu kadar gocunuyorsunuz ki? Demokrasi varsa fikir özgürlüğü varsa ben de kendi görüşümü dile getiririm. Partinin görüşü değil bu benim görüşüm. Sen yaşarsın yaşamazsın giyinirsin giyinmezsin hesabını Allah’a vereceksin. Allah Müslümanlar’a tebliğ vazifesi vermiş kardeşim. Ben de bu görevi yerine getirdim.”

Paylaşımı nedeniyle özür dilemeyi reddeden Şahin, "Müslüman kızların kıyafetlerine dikkat etmesi gerekir. Ama Müslümanlar için geçerli bu tabi. Bizim açıklara da kapalıya da saygımız var. Kimse üzerinde baskı kurmak gibi de bir niyetimiz yok. Ama Müslüman hanım hareketine, tavırlarına, giyimine dikkat eder. Ben bir görüş ortaya koydum. Bu da Kur'an’da vardır. Kur'an ne diyorsa o. Biz inanıyorsak ona uymak zorundayız." Dedi.

Daha önce de Refah Partisi ve AK Parti’de siyaset yaptığını söyleyen Şahin, “MHP’den aradılar. Listeden çıkardıklarını bildirdiler. Ne karar verirlerse versinler çok da önemli değil” dedi.
--spoiler--

Anadolu'yu bir ve güçlü kılan çimentomuz:  'islam ve değerleri' baştacımızdır! Hayime anayı, Nene Hatun'u, Fatma Bacıları, Sümeyye analarımızı tarihe bir destan olarak kaydeden ruh, onların mukeddesat uğruna, bayrak uğruna gösterdikleri fedakarlıktır. Bu fedakarlığın merkez üssü olan islami prensipleri hatırlatan MHP’li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin'in paylaşımının hangi kriterlere uymadığını anlamadık, suçu neymiş? Haya'yı, edebi ve insanın yaptığı her işte Allah'ın rızasını gözetmeli çağrısı yapan Şahin, ne suç işlemiştir?
Ne diyebilirim ki bu adama
Allah ıslah etsin
O kadınlar kendinden sorumludur
Sen onlara karışamazsın.
Kaynaşlı Belediye Başkanı ve mhp'ye mensup.

mhp'den ihraç edilmesi gereken bir arapçı.