bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  televizyon dünyamızda özellikle dizi sektöründe yaptığı hamlelerle ülkenin ufkunu açan, pek çok kendi çapında yetenek sahibi genç yönetmen adayının cesaret göstererek senaryolarını halkın beğenisine sunmasına vesile olan büyük yönetmen birol güven'in türk halkı tarafından kıyasıya eleştirilmesi, sürekli çamur atılarak gelişiminin engellenmesi, önünün kesilmek istenmesi hali.. ayıp haddesini aşalı çok olmuş, artık bir millete kökten "yazıklar olsun" deme hakkı doğurmuştur bizlere..

  ayrılsak da beraberiz gibi bir sitcom şaheseri ülkeye kazandırdıktan sonra bununla da yetinmeyip çocuklar duymasın adlı kült eseri ortaya sunması, ekran karşısında hepinizin bunları izleyip kahkahalar atarak yerlere yatması bir anda unutulur, "ay birol güven dizisi mi izliyosun, ne avam" diye kendini toplumsal kategorizasyonla, adeta bir kast sistemi varmış da kimileri bir şekilde birilerinden üstünmüş gibi sunarak yüceltme, daha ileri boyutta birol güven'i eleştirme isteği hakim.. kimde hakim; default türk insanında..

  çünkü bizim kıstasımız kim bir nebze ileri gitse, kim bir basamak yukarı çıksa derhal paçasına yapışıp aşağı çekmeye çalışmak..

  ulan hangi biriniz "light erkek" ile "gay" arasında bu denli ufak nüansın topluma aktarılması riskini alabilirdiniz? hangi biriniz bu denli öncü senaryoların senaristi olup da şimşekleri üstünüze çekmeye cesaret edebilirdiniz? bunu da benden duymuş olun, yakında çekilecek dizisi için birkaç günü hapishanede geçirmek için başvuruda bulunmuş birol abi, kim buna cesaret edebilirdi, soruyorum..

  siz ülke sinemasında taş üstüne taş koyanları eleştirenler, artık bırakın da müteşebbisler çıksınlar ortaya.. yıllardır sizin kalıplarınızın darlığı bu milleti geri bırakan..

  kitap okunmuyor, bırakın bari millet kaliteli senaryoların dizileşmiş halini seyredebilsin.. ayıp.. utanın biraz..
  2 -4 ... hasretinden prangalar eskittim
 2. 2.
  birol guven e paye vermek, körler ülkesinde şaşının kral olmasını kabullenmekle eşdeğerdir.
  ... cokmugerekli
 3. 3.
  birol güven'e paye vermek, suya yazı yazmak gibidir.. yorgunum, üşüyorum..
  ... hasretinden prangalar eskittim