bugün

uludağ sözlük macera ve gezi kulübü'nün gerçekleştireceği bahar etkinliği.

pek çoğunuz free solonun ne olduğunu bilmez belki;
(bkz: free solo)

evet zor bir etkinlik.
o yüzden bu etkinliğimize sürekli alkol alan, kafası güzel dolaşan bigbangtheory deki ruh hastasi ve alkolik oldum gibi kulüp üyelerimizi dahil etmiyoruz.

free solo neredeyse imkansız bir etkinlik.
ama ben yine de kulüp üyelerimizin başına bir şey gelmesin diye güvenlik halatı kullanacağım. böylece tırmanırken düşseler bile en fazla kafalarını gözlerini çarparlar, ama ölmezler, böylece başımız belaya girmez.

tırmanış için bursa'daki gündoğdu-antenler kayalıklarını seçtim.

şöyle bir yer;
görsel
görsel

free solo yapacağımız kaya da şu;
görsel

kayanın üstündeki şahıs benim bu arada.

tırmanış için özel bir ekip oluşturdum;
-suni ihtiyac: (kulübümüzün tüm etkinliklerine katılan üyesi)
-kedilerinbabası: (genç dinamik kardeşimiz, ağır yükleri ona taşıtacağız)
-serdarsl06: (birkaç maceramıza katıldı, bir numarasını göremedik henüz bakalım ne olacak?)
-karton toplayan cocuk: (kulübümüzün genç ve dinamik üyesi etraftan karton falan toplayacakmış)
-zeytinyagli dolma kalem: (içindeki dağcılık, macera tutkusunu biliyoruz)
-noxeca: (kulübün resmi fotoğrafçısı)
-ex oriente lux: (ben de gelicem, ben de gelicem diye çok heveslendi)
-jacques de molay: (oraya tırmanırken kafaların güzel olması gerekiyor, jacques sürekli konuşarak kafa açacak)
-daisyfuller: (resmi iletişim danışmanımız)
-imla: (kendisinin yükseklik korkusu var, ama yine de gelecek, çay demler artık napalım)
-pillars of creation:(cinsiyetçi bir kulüp olmadığımızı göstermek için aramızda bir de gay olmalıydı)

ve son olarak;
-atechso: (bunu da tırmanış sonrası kıçına tekme vurmak suretiyle uçurumdan atıp tanrılara adak olarak sunacağız)

hadi kaçtık biz;
görsel

Edit: tam yola çıktık ki koala amma ne fayda ve mel mel bakan gibson da aramıza katıldı. Artık gidebiliriz.
güvenlik halatı olduğu zaman free solo olmaz. bunun için de daha öncesinde onlarca kez deneme tırmanışı yapmak gerekir. misal Jimmy Chin abimiz, tırmanacağı el capitan isimli duvarı belirledikten sonra rotasını netleştirmiş, aynı rota üzeinde toplamda 60'dan fazla ipli tırmanış yapmış, daha sonrasında ise free solo yapmıştır.

valla ben varım. öncesinde şunu bi izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=urRVZ4SW7WU
ben olsam gitmem.
zannedersem hızımıza yetişemeyeceklerini bildiklerinden dahil edilmediğimiz listedir. biz teke gibi tırmanırız oraları siz arkada nefes nefese kalırsınız biliyorsunuz tabi yazmayın bizi *
yalnız oralar yüksek bak. ibraaam vardı bir tane meşhur hatırladınız mı ?

http://www.youtube.com/watch?v=hGMgXsggorg
Ben halatsiz tirmanirim gaza geldim.

Atechso yu kurban etmek görevine de talibim.
zevkle ve memnuniyetle katılacağım aktivitedir.

benim de adak olarak sunmak istediğim bir kaç kişi var da. dışarıdan adak getirlebiliyor muyuz?
Zevkle katılacağım etkinlik.

Aşağıya bakmadığım sürece sorun yok, korku aşılır. (Sanırım)

Ama iyi çay demlerim, o kesin.
Ekibi çaysız, kahvesiz bırakmam.
uleyn biri bir film çekmesin. eskiden millet cüneyt arkın filminden çıkınca battalgazi oluyordu, sizde filmi izledikten sonra jimmy chin mi olacaksınız heybeciler. herifin yanında kız arkadaşı vardı onu da çağırın tam olsun dsfdsfdsfsdsfs.
velev ki gayiz. zaten midillicinin kendisi ekipte olduğu için bi adet ipnemiz var. ikinciye ne gerek var?

bir de cinsiyetçi bir topluluk olmadığımız için demiş hasbam. lan zaten bunun ayrımını yaparak ayrımcılığı yapmışık ılık. ben sana şimdi ılık diyorum ama yakışıyor mk.

bu arada o midilliciye falezlerin dibinde kayarım herkesin haberi olsun. benim olacak o ipne, bu kadar gay muhabbeti yaptıktan sonra boş dönersek olmaz. evet.
tengir beni de ekle olm bazıları gibi hanımcı evden çıkamıyor demesinler.

ayrıca senin gibi ihtiyarın yanına ileri görüşlü yoldaş lazım.
Hem de free solo, woowww dedirtir.
görsel

Eyvallahtır.
Her ne kadar tırmanışlarda, kaşı gòzü yardığımız doğru olsa da, anne kişisine ekmek bölüp yeminler edilerek söz verilse de, bir kerecik daha tırmanışın kime, neye zararı olabilir ki.
Kim korkar hain kurttan!?

Yanlız pilis annem duymasın, o beni artık hanım hanımcık sanıyor.
Üzmeyelim minnoşumu.
Tişikkirler.
Kedilerinbabasi ve serdarsl06 geleceği için katılmayacağım etkinliğin yazarlarıdır. iyi eğlenceler...
yaşlıyız ama havalıyız. rakım bin beş yüz.
Başlıktaki ilk entry.

--spoiler--
Evet zor bir etkinlik.
o yüzden bu etkinliğimize sürekli alkol alan, kafası güzel dolaşan bigbangtheory deki ruh hastasi ve alkolik oldum gibi kulüp üyelerimizi dahil etmiyoruz.
--spoiler--

Biz hala içiyoruz ama sözlükteki eyt'li emmilerimiz artık tırmanamıyor demek ki. *
güncel Önemli Başlıklar