bugün

Çevrimiçi çocuk cinsel istismarını önlemek üzere acil eylem planına 71 ülke onay vermiştir.

Bu ülkeler (türkçe bir sitede detayını bulamadım); Albania, Algeria, Andorra, Armenia, Argentina, Australia, Bosnia and Herzegovina, Brazil, Canada, Chile, Colombia, Costa Rica, Ecuador, Egypt, El Salvador, Ghana, Guatemala, Honduras, Iceland, India, Japan, Kenya, Liechtenstein, Mexico, Moldova, Morocco, New Zealand, Norway, Pakistan, Paraguay, Peru, Philippines, Singapore, South Africa, Sudan, Switzerland, Thailand, Türkiye, Ukraine, United Kingdom, United States of America, Uruguay, Vietnam, Yemen and the European Union and its 27 member states (Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain and Sweden.)…

- Beğenmediğimiz pakistan dahi buna onay verdiyse, bence bu liste modern dünyanın sonudur.
- arap olmayan, berberi olan cezayir ve fas ile, mısır hariç arap dünyasından bir imza bulunmamaktadır. Keza, güney afrika cumhuriyeti hariç sahra altı afrika bu konuyu umursamamıştır. Şistede rusya ve türki cumhuriyetler de yoktur. Ama ülkesi karpuz gibi ikiye yarılan ukrayna, imza koymaktan imtina etmemiştir. Ermenistan imza koymuş ama öz kardeşlerimiz imza vermemiştir. Bunların nedenini merak ediyorum.
- dünya ülkelerinin 193’ü bm üyesidir fakat çocuk sapıklarına karşı aksiyon alma konusunda rakamsal olarak yarıyı bulamamışız, rezalet.. mesela küba ve venezuela’yı da göremedim listede.. kuzey kore’yi anlarım, onlarda internet yok, olsa da kim kardeş bu konulara hiç gelemiyor, hepimizin yapması gerektiği gibi köpeklere atıyor ş.refsizleri.. ama 1.5 milyarlık çin?????? Bazı konuları politikalar üstü addetmediğimiz sürece insanlık olarak bizden bir b.k olmaz..
ne sikime yaradığını çözemediğim oluşum. yarrağım bile bunlardan daha fonksiyonel. en azından 5-6 senede bir işe yarıyor.
Bazı olayları, yarım ağızla kınamak için kurulmuş bir yapı.
israilin işgalci statüsünde olduğu hususunda ortak karara varmıştır.
ne kadar birleştiği tartışma konusudur.
(bkz: çöp oluşum)
Batı'nın menfaat ve çıkarlarına hizmet eden bir kuruluş. Dünya adına hiçbir olumlu katkı sunmamıştır.