Advertisement

 1. .
  içinden çıkan kapakların bazılarına gönderilmesi gereken hede hödö.
  2 ... oumar
 2. .
  zamanında tansu çiller ve necmettin erbakan'a da iktidar yolunu açan ve aslında ne kadar yoksul ne kadar muhtaç bir toplum olduğumuzu gösteren nesneler.
  3 -1 ... dancerinthedark
 3. .
  Hiçbir seçmen erzak alırken senet imzalamaz. Oy ipotek altına alınamaz. Seçmen hem hediyesini alır sonra da gider bildiği partiye oy verir. Türk ve Dünya siyaseti bu tür örneklerle doludur. Kaldı ki CHP iş bankası gibi bir bankanın yüksek oranlı hissedarlarındandır. Buradan gelen para ile onlar da erzak dağıtabilirlerdi.
  2 -3 ... jacksparrow
 4. .
  fakir fukÂra siyÂseti yapmanın kilit anahtarıdır. akp'yi iktidar yapan yegÂne unsurlardandır. halkı inek olarak görmenin de ayrı bir tarafıdır. seçim dönemi besle, sonra oyları sağ. ama başka dönemlerde karşına gelip şikâyette bulunan vatandaşa o makÂmda oturan birisinden beklenmeyecek argo laflar et.

  hakettiğiniz şekilde yönetilin bakalım. yarın birgün sevr'den farkı olmayan maddeler kapıya dayandığında "ataaaaaam" diye zırladığınız günleri de göreceğiz...
  4 ... gothic evil
 5. .
  aç olan insana laikliği anlatamayacağınız için her zaman kazanacak olan nesnelerdir. isteselerde başka partiye oy vermezler. çünkü başka bir iktidar ne onlara erzak yardımında bulunacak ne de ramazan çadırlarında onların yanındaymış gibi yapıp ettiği hakaretleri telafi etmeye uğraşacaktır. maalesef bu rüşvet bu seçimlerde de kazanmıştır.
  2 ... dalga ve golge
 6. .
  uğruna oy satanların neden ona muhtaç olduğunu kimin yüzünden muhtaç kaldığını anlamadığı şeydir.
  ... seydikoylu
 7. .
  programlı olarak yoksul halka dağıtılan şey. yıllardır yapılıyor fakat seçim öncesi olduğu için ana ve baba muhalefetin dilinden düşmemiştir. kömür neden yazın dağıtılır diyorlar. çünkü program dahilinde yazın dağıtılmaya başlanıyor. (bkz: du yu andırsıtend mi) %47'yi buna bağlayalım ne de olsa başka bir şey elimzde yok. aslında elinizde olan br şey var aziz demokrasi neferleri, dikkatli bakın.
  2 -1 ... enel hak
 8. .
  türkiyede bir seçim sonucunun yamandırıldığı şeylerden sonuncusudur, çalıntı oy, bir kişinin iki oy kullanması, altın dağıtılması vesaireden sonra yeni çıkan slogandır. zaten ak partiye oy veren yüzde kırkyedinin tamamı nohuta muhtaç ve satılık şerefsizlerdir, sadece chp seçmeni asil insan evlatlarıdır.
  (ben akp ye oy veren nohuta muhtaç şerefsizlerdenim, sizin asaletinizi yerim)
  3 -3 ... basroldeki figuran