1. 1.
  mantık evliliği denen olayı icra etmektir.
  ... thebalkanboy
 2. 2.
  (bkz: bonservisini ömür boyu veren orospu)
  4 -1 ... iyisutceken
 3. 3.
  Bence o kadar da edebiyatı yapılacak bir olay değildir. Evvela şöyle düşünelim; biriyle yakışıklı/güzel diye evlenmek de mantıksız o zaman. Hele ki en azından para kişinin sonradan elde ettiği bir beceriyken, dış görünüş doğuştan gelen bir tip. Aynısı zeka, duygusallık vs için de düşünülebilir. Aşık olmak demeyin bile zaten çünkü aşk dediğin de bir nevi ticarettir. Karşılıklı duygu ve cinsel ihtiyaç takasıdır.

  insanlar yakışıklı/güzel biriyle evlenmek ister çünkü genetiği bu şekilde daha güzel olur ve soyunun tercih edilme olasılığı artarak devam eder.

  Zeki biriyle evlenmek ister çünkü zeka da bir yerden sonra kalıtsaldır. Zeki bir soy bir şekilde ayakta duracaktır ve nesli devam edecektir. Çalışkanlık demeyin o da kalıtsal bana göre. insanın odak durumu vücudundaki hormonlardan etkilendiğine ve o hormonların salgılanma mekanizmasında genlerin etkisi ortada olduğuna göre..

  Zenginlik dediğin şey bunlardan en kalıtsal olanı. Çünkü yüzde yüz geçecek. Ayrıca garanti olarak ilk üç nesil çocukların da zeki ve güzel/yakışıklı kişiler tarafından tercih edilecek. Aslında bir taşla iki kuş olacak. Zengin insanların neslinin devam etme olasılığı ilk iki seçenekten daha fazla.

  Hele ki böyle birkaç sebebin kombinasyonu varsa ve buna göre bir tercih yapıldıysa diğer olmayan şıklar için burda duygu sömürüsü ile ağlamak nafile bence.

  Doğadaki canlılar kendi kabilelerindeki en güçlü hayvan ile evleniyorlar. E biraz para yüzlerce güçlü adamı kullanabilmek olduğuna göre..

  Aslında ne zenginim, ne de zengin peşinde koşan. Fakat durumun o kadar da gayrıahlaki olmadığını, hatta mantıklı yanları olduğunu düşünüyorum.
  1 -1 ... santino carleone
 4. 4.
  (bkz: şerefsizlik)
  ... pure purple violet
 5. 5.
  Kendini satmaktır. Parası olan satın alır. Para başka neye yarar?
  1 ... i am only one
 6. 6.
  Hiçbir kadın bir adamla parası için evlenmez . Kadınlar bir milyonerle evlenmeden önce ona aşık olacak kadar akıllıdır." (Cesare Pavese)
  Bir kadınla sırf güzel olduğu için evlenmek gibidir.
  1 ... telefonunu cikar
 7. 7.
  paralı asker olduğunuzu gösterir. hele birde ilişkiden sonra parayı komodinin üstüne atıyorsa tamam olmuştur o adam.
  ... para var huzur yok
 8. 8.
  çalışan ya da emekli evi arabası olan bir teyze bulursam olur gibi. 50 yaşını geçmemiş kadınlar tercihimdir tek kriter zengin olması.
  ... minmimeranim
 9. 9.
  Çok mantıklı olaydır. Evliliklerin yüzde 95’i de zaten böyledir.
  1 ... bozdaglarin maradonasi
 10. 10.
  Çok mantıklı olaydır. Evliliklerin yüzde 95’i de zaten böyledir.
  1 ... bozdaglarin maradonasi