bugün

Üstüne mumbar firlatirim heralde.
Yüzüne dan dan söyler giderim.
Kırılmam.
onunla konuşmam yüz vermem * ha ama baktım ki pis pis hareketler yapıyor onu tekkme tokat giberim.
gayet makul bir şekilde beni kırdığını izah ederim ama eğer hala üste çıkmaya ve beni kırmaya devam ederse makul şekilde davranmayı bırakırım ve ben de onu kırarım..
bu işler böyle olur ışte...
Kırıldığımı görsün anlasın diye elimden geleni yaparım, anlamamakta ve umursamamakta ısrar ediyorsa zaten sevmiyor ya da değer vermiyordur, çeker giderim.
Kırgınlık psikolojisinden çıkmayı beklerim yoksa ben de kırarım. Geçtikten sonra sakince konuşurum. Kırgınlığımın geçmesini bekleyemiyorsa durum iyi olmaz maalesef.
Biri beni kırabiliyorsa eğer seviyorumdur ve beni anlaması için elimden geleni yaparım. Kırgınlığımı anlatmaya çalışırım, sebeplerimi. Kendimi ne şekilde ifade edebileceksem o an, hepsini denerim. Karşımdaki kırgınlığımı anlayana kadar konuşurum, anlatırım. Anlamıyor, anlayamıyorsa hala susar sessizleşirim.
(bkz: Siktir etmek)

Komple hayatımdan çıkartıp ölmüş gibi yapıyorum. Onla mı uğraşıcam.
Türk kızlarının hepsine kızgınım, kırgınım ben, 20 yıldır bir tek sevgili olacak kalitede birini bulamadım, varlıklı, bakımlı hoş tatlı biriysen sıçtın demektir kardeşim peşinden koşsan ancak kaçar peşinden kosani da sen sevmezsin, bu koşulan grubun gotu havaya kalkar. Bencil ukala kendini beğenmiş pislik ötesi bir grup var sözüm herkesi kapsamaz neyse piç erkek tercih edip, herkesi aldatan tecavüzcü erkek ilan eder bu boktan grup. Sende zaten koşmaktan yorulur, bir ırkın türünü çizer bitirirsin o olur geriye afrikalılar ile avrupalılar kalir, afrikalıları sevmediğin için yönünü avrupaya dönersin o olur.
kendimi dinlerim. kendimdeki onun yerini kendi kendime sorup cevaplarımı dinlerim. kırılışımın nedeninde kendi payımı sorgularım, sorgularken ona yüklediğim anlamın derecesi bazında onla empati kurarak kırgınlığımı yoklarım.
Ben ister istemez belli ederim. Birkaç gün konuşmam.
Maalesef bağırırım o kişiye. Tabi sonra pişman olurum.
Acaba kırılacak kadar kaideye aliyor muyum once ona bakarim zaten kizdiysam haddini bildirir hatasini yuzune acik acik soyler muhattap da olmam . Eger kirildiysam ayni tepkiyi verir hatasini harbiden anladiysa zaten yoluma( daha az guvenerek) devam ederim . Insan sonucta her halti yiyeni var arada kiriyosunda kiriliyosunda .
Bende onun kalbini kırarım. intikam..
susarım ama anlamazsa bağırır çağırırım. hatta onu kırarım.

öyle popoya böyle şey.
içimden avaz avaz ağlarım...
kinlenirim...
onun da kırılmasını isterim...
yüreğime fırtına eken kendi yüreğine kasırga biçsin...
gider konusurum. derim ki sen boyle boyle yaptin, ben de soyle hissettim. yapma bir daha. ya da ben ne yapmis olabilirim sana bunu yaptiracak diye ince ince anlasirim.

cunku kirildiysam degerlidir benim icin. neden omrumden birkac gunu ona sinirli bir sekilde gecireyim ki? yuzyillar boyunca yasamayacagiz. ona kirginken olmeyecegimizin bir garantisi var mi? yok. e o zaman yazik degil mi?
iletişimi keserim.
2-3 yıl görüşmem.
O sürede kinim geçiyor. Olayı da unutuyorum zaten.
(bkz: sessizlik)
Çok sessizleşir köşeye çekilirim ben.Hatta mümkün oldukça en köşelere.
Bana kırılana kadar ağzından burnundan getirir sorunu dağlar kadar büyütürüm. Evet huyuma sıçayım.
Gerçekten kırılırsam hiçbirşey eskisi gibi olmaz o insan için. Artık soğuduğum insana ısınamıyorum.
Muhatap olmam.Zaten muhatap olduğum kişi sayısı bir elin parmağı ama konumuz da bu değil.
kime göre, neye göre olduğuna bağlı değişkenlik gösteren tepki.. bok da çıkabilir.
güncel Önemli Başlıklar