1. 1.
    Esneyin esnek bulaşıcıdır. Eğer ki o da esnerse bakıyor dmeketir
    1 -1 ... kapadok
  2. 2.
    Kafanızı çevirip bakabilirsiniz. Şizofrenik hareketler sergilemenize gerek yok.
    3 ... darulmihen
  3. 2.
    Bakmakla veya bakmamakla hiç bi şey olmaz boş muhabbettir her şey ağızdan çıkana ve tavırlara bakar. Birine saatlerce baksam da ondan hoşlandığım anlamına gelmez.
    2 ... elvis presley
  4. 3.
    eğer size göz ucuyla bakıyorsa sizin gözlerinizi hemen çevirip direkt gözlerine bakmanız gerekir. Eğer kademe kademe ona doğru bakmaya çalışırsanız (gözünüz onun çevresindekilere vakit kaybederek yaklaştığı vakit) tedirgin olup hemen başka tarafa bakar. Bu ani hareketi beklemeyeceği için gözlerini çeviremez ve beyni ona sanki normal etrafa bakıyorken yakalanmış numarası yapması için komut verir, o da sanki rastgelmişçesine sizin gözünüze bir iki saniye bakıp çevredeki başka şeylere bakar. Çevreye iki türlü bakabilir, birincisi arkanıza doğru bakıp ardından çevredeki insanların yüzlerine sırasıyla bakar. ikincisi ise çevrenizdeki başka bir eşyaya, insana, otobüste ise insana baktıktan sonra dışarıya bakar ve akabinde tekrar insanlara bakar.

Eğer size göz ucuyla bakmıyorsa yine gözünü hızlıca çevireceksiniz, her halükarda gözünüzü hızlıca çevirip bakmanız gereklidir yüzde yüz emin olabilmek için. Diyelim hızlıca baktınız ama bakmadığını gördünüz fakat hala emin değilsiniz, bir daha kontrol etmek istiyorsunuz. O vakit kafanızı başta onun olduğu tarafa çevirin ve ona bakmadan onun bulunduğu civarlara bakın. Akabinde kafanızı onun biraz zıttına doğru çevirin; açı belirtecek olursam 45 derece. Fakat kafanızı çevirirken gözlerini onun gözlerinden ayırmayın ki sizin kafanızı çevirdiğinizi göz ucuyla takip ediyorsa ve numarayı yutmuşsa hemen göz ucuyla yeniden kontrol edecektir.

peki öküz gibi nasıl gözümüzü çevirip bakacağız, ya bakıyorsa?

Bakmadan evvel çevrenin atmosferine uygun biçimde mimiksizleştireceksiniz. Bakarken gözleriniz amerikan filmindeki tablonun gözleri gibi olacak, tek farkı çok hızlı bakmanız diyerek sizi bu durumdan kurtarıyorum.

Yazar notu: paranoyak bir kişilik yapım olduğundan mütevellit ben bu kadar tecrübe ve bilgiyi edindim. Eğer ki siz bunu kızların size bakıp bakmadığını anlamak için kullanırsanız, hadi onu da geçtim bir kızı masum ve saf duygular olmadan düşünerek bu yöntemi kullanırsanız diğer tarafta iki elim yakanızdadır.
    ... melevan
  5. 4.
    6. his ile.
    ... teflon
  6. 5.
    ay ben hissederim.
    ... kerberos34
  7. 6.
    yanındaki arkadaşa 'baksana kanka bakıyor mu?' diye sorarak anlaşılması mümkün olaydır.
    ... patlicanlicacik