1. 178.
    elini sıkar tebrik ederim. dobişko diyebilir, ayyaş diyebilir, sorumsuz diyebilir ama çirkin diyememeli.
    1 ... pamphilos
  2. 179.
    Çokta fifi eheh.
    ... baakseenn
  3. 180.
    sen de malsın biz seni idare ediyoruz, sen de beni idare et. hem bak senin işin benimkinden daha kolay.

denmelidir.
    1 ... nammu
  4. 181.
    Sende olan güzellik bende olmasın zaten. Basit seni.

Gitsin önce bi aynaya baksındır.
    1 ... romeosuzjuliet
  5. 182.
    Şahsımı üzer, derbeder eder.
    Ben kendi kendime çirkin derim ama başkası demesin çünkü gerçekler acıdır bazen acıtır.
    pamuk yüreğim kırılıyor, inciniyor, parçalanıyor.

ya da derse ekime demezse kasıma kadar. Çok da umurumdaydı sanki. *
    5 ... kara erik habbesi
  6. 183.
    Arkamdan konuşup yüzüme "çok tatlısın" demekle yetiniyorlar.

Arkadaşım çirkinlik benim suçum değil lan, yüze de söyleyebilirsiniz.

Burun ve böbrek arasında fonksiyonel farklılıklar var, ikisi de organ. Böbrek hastasına geçmiş olsun dediğinizde kızıyor mu?

Yani çok takılmayın güzellik meselelerine, kendi düzeltebileceklerinizi güzel tutmaya çalışın kafi.
    15 -2 ... kiminfeykiyimki
  7. 184.
    Eskiden çıldırdığım ama artık mutlu olacak olgunluğa yetiştiğim mevzuat. Büyük ihtimal kıskanıyorlar; eleştirenlerin çoğunun tavırlarında bunu sezdim. Dışarıdakiler sadece dışarıdan baktıkları için asla gözlerindeki perde kalkmayacak ve hep kötüye yoracaklar kafalarını.

Kaldı ki; övgü ve iltifat dolu sözlerin ardındaki kem gözleri ve kötü niyetleri de sezebiliyorum. Mutlu olmak bir kenara bilakis rahatsız oluyorum. Herkes işine bakmalı.
    5 -1 ... giriftsel
  8. 185.
    Kime göre, neye göre?Avrupa standartları falan var mı bu durumun?Bu tür boş başlıklara kusmayın devam edin hayatınıza.
    3 ... nihilistefan
  9. 185.
    Ona bir miktar hak verdiğim için beni üzer. yine de ayıp ya demesin kimse ne gerek var.
    8 ... neler de bilirmis bu
  10. 186.
    Onun kadar çirkin olmadığınızı gösterir.
    Bence insan'ın yüzüne ciddi ciddi çirkin demek kadar çirkin karaktere sahip kişi beyanıdır.

Bir gün eski komşulardan biri, yıllar sonra beni gördü ve kadın yüzüme;
    " çocukken çok güzeldin ama büyüyünce çirkinleşmişsin." dedi.
    O kadar çok sinirlendim ki, ya bunu bana söyleyen kadın aynaya hiç bakmıyor helhalde en çok canımı sıkan da bu oldu. Küfür etmiş gibi hissettim.

O an gözümün önünden film şeridi geçti; Saçlarını elime dolamışım, bir aynanın karşısına onu götürüp kafasını çarpa çarpa yüzünü kan içinde bırakmışım,
    " al şimdi bak kim şimdi çirkin." Diyorum falan derken, bir an kendime geldim ve iğrenerek Ordan hemen uzaklaştım.
    10 -3 ... zeki muren baligi