bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 178.
  bir sevgi sözcüğü olarak da anlaşılabilir. Kuzenimin kızı olduğunda her gören "çirkin" diye sevdi.
  ... polis zaten heyecan ariyor
 2. 179.
  güzelliğin 5 para etmez bu bendeki aşk olmasa.
  çölde mecnunun leyla leyla diye delirdigini goren biri gidip bulmuş leylayi.
  çıkmış karşısına sen misin mecnunu divane eden leyla? iyi ama sen güzel degilsin ki demiş.
  o hesap ya, ruhlar ervahı ezelde sevdilerse birbirini dunyada ki bedenlerin cisimlerin ne onemi var? ruhlar kaynaşmış bi kere.

  ervahi ezelde ruhunuzun sevdiğini bulmaniz dilegiyle.
  allah huy çirkinliği vermesin.
  3 ... turkuaz haykiris
 3. 180.
  gayet de çirkin bir herif olmama rağmen pek de takmadığım durumdur. tek bir soru sorarım bu durumda. (bkz: neye ve kime göre)
  2 ... kendine shakespeare
 4. 181.
  güzelliği çürüyen bir süs bebek olmaktansa cirkinligi zamanla tazelenen bir çirkin olmayı isterim.
  2 ... nabokovun kedisi
 5. 182.
  Tanımlama mı hakaret mi diye bi düşünülmelidir. Ama ne olursa olsun birisine çirkin diyecek kadar kötü kalpli olmamalı bi insan. insanın ağzından nasıl çıkar böyle kelimeler yaa? Yoksa ben mi çok ponçiğim?
  2 ... neler de bilirmis bu
 6. 186.
  Söylenmemesi gereken sözdür. Aynadaki yansımama söylüyorum ben genelde. Çirkin olduğuma iyice alıştırdım artık kendimi. Pratikte başıma hiç gelmedi ama gelse alışkın olduğumdan en fazla yıkılırım fakat ölmem herhalde.
  1 -1 ... azbirazmutlugibi
 7. 187.
  Çirkinliğin bende değil onun gözünde olduğunu bildiğim için gülüp teşekkür ederim.
  7 ... good mor nick
 8. 188.
  yüzümdeki yara izinden mütevellit çocukluğumda birçok defa maruz kaldığım durum. aklımda kalanlardan bir tanesi ; genç bir çift yanımdan geçerken yüzümü parmakla gösterip kikirdeyerek geçmişlerdi. bu kadar bariz bir alaycılık için kafalarının güzel olması gerekir. şimdi o çift 50 lerini geçmiş olmalı. eminim kırışıklıkları vardır yüzlerinde. birinin size çirkin demesi mutlaka onun adına acınası bir durum. ama sizin için kafaya takılacak bir mesele değil. hele ki hayatta yaşanacak bin türlü renk varken.
  58 -1 ... mr why
 9. 189.
  Hayatın ilk şokunu daha bebekKen yaşarsınız. Büyüklerimiz der ki bir bebeği severken nazar değdirmemek için onu 'sen ne çirkinsin bir şeysin' yada 'seni çirkin' diye sevin der. Ondan sonra da o bebekten ileride kendine güvenmesini bekleriz.
  10 ... compliment
 10. 190.
  Dünyavi derilerimizin,gerçeklikle bir ilgisi yok bu yüzden tüm o sahte insanlar kendi ruhani cirkinliklerinde zaten boguluyarlar.
  9 ... nabokovun kedisi