bugün

Kolay değildir.
çok düşündüğünüz ve önemsediğiniz biriyse zordur.
Rutinlerinizi değiştirip yeni aktiviteler katarsan hayatınıza çok daha sancısız gerçekleşir.
Unutamazsın..!!
Öfff çok zor..
Beyin nakli, alzheimer ya da ölüm gibi faktörler olmadığı sürece imkansızdır.

insan birini ya da bir olayı unutmayı düşündüğünde bile bir kere daha hatırlıyor. Sürekli tekrar ettiğin şeyleri de unutmazsın. Bu yüzden ilk aşkını, başarılarını vs bu kadar net hatırlıyorsun.

ister beğen ister beğenme biriktirdiğin bu anılarla yaşamaya mahkumsun işte. Nereye gitsen peşinden gelecekler.
Unutmaya çalışmak anlamsız. Sadece zamanla o kişi hakkında umursamaz hale gelir ve beynimizdeki “eski anılar” rafına kaldırırız.
affetmeden imkansız olan durum. birini unutmadan önce tamamen affetmelisiniz.
unutmanin calismasi yoktur. kendiliginden gerceklesir aldirmayin.
kendini unutturmamak için terbiyesizlik yapanlara duyulan kin ve nefret ömür boyu sürebilir.
bilimsel olarak 21 gün sonra gerçekleşmeye başlayan eylemdir.
Unutmaya çalışmak unutamayacağınızın habercisidir.
Son zamanlarda yaşantım hep birini unutmaya çalışarak geçti. Zordur efendim. ilk evrede saçmalarsın. Yakın arkadaşlarınla unutmaya çalıştığın kişiyi gömersin. Sürekli. Sonra eve gidip yastığa başını koyunca onunla ilgili hayaller kurmamaya çalışırsın bu sefer kuracak hayalin kalmaz uykuya dalamazsın. Zordur. Allah kimseye yaşatmasın.
bir bağımlılığı bırakmak kadar zordur.
insan unutamaz.her zaman aklının bir yerinde kalır o kişi.

--spoiler--
Unutmak Kelimesi Undan geliyormuş... bildiğimiz un hamur işi öyleymiş.. Unutmak için un ufak etmek gerekiyormuş. Birini bütün olarak unutamazmışsın zaten öyle pat diye böyle yavaş yavaş unuturmuşsun. Gözleri kaşı burnuyla kulağı sesini yavaş yavaş Unuttuğun zamanda o kişi olmazmış hatırlamazmış. sonra unuttuğunu unuturmuş. Ben unutmak istiyom la hergün ne zaman unutucam diye soruyom ben kendime her sorduğum zamanda herşeyi yeniden hatırlıyom ben daha net. Unutamıyom ben...
--spoiler--
Zaman zaman hatta çoğu zaman yaptığımız eylemdir.
hancı bana şarap ve kadın getir, demeye iten düşünce yapısı.
bi abimizin dediği gibi neden unutmaya çalışayım ki unutmak için mi sevdim sanki.
Belirsiz tavırları işi zorlaştırır.
''hatırlamak için kullanacağımız bir hafızamız varken, unutmak için elimizde hiçbir şeyin olmaması; hayatın bize attığı en büyük kazıktır.''
Çalışarak olmayacak şeydir. Boşverin, koyverin, kendiliğinden unutulacaktır zaten o.
Ay,yıl hatta asır da geçse tamamen mümkün olamayacak durumdur.
"bazı anlarda yüzün aldığı bir ifade, sevenin belleğinde sonsuzlaşır, insan o ifadeyi her şeyden çok daha fazla özler. o yüzün sahibiyle günün birinde darıldıktan, ayrıldıktan hatta ondan nefret ettikten sonra bile o ifadeyi özler. bir andır o; ama bütün zamanlara siner."