1. 1.
  en klasik unutma metodu.. bazı zamanlarda işe yaradığı tecrübe ile sabittir.. yeni hadiseyi unutmak için yine bir başkasıyla olunur.. işe yararsa devam edilir.. tekrar bir başkasıy... böyle devam eder hep işte..

  (bkz: çivi çiviyi söker)
  5 ... don santino corleone
 2. 2.
  başkası konumundaki kişiye ayıptır, yazıktır.
  9 ... oneqeno
 3. 3.
  insanı yoran ve o kişiyi unutmanıza hiçbir katkı sağlamayan eylemdir. her yeni kişide unutmaya çalıştığınız kişiyi ararsınız aslında, farkında olmadan... ve bu aradıklarınızı bulamadığınızda sukut u hayale uğrarsınız ki bu da daha büyük bir çöküntü anlamına gelir. bu gibi durumlarda çivi çiviyi söker mantığı kullanılmamalıdır. sonuçta siz öncekini unutamamışsınızdır ve daha sonra başkasıyla olurken de sadece onun hayatını meşgul etmiş olursunuz. ne size bir yararı dokunur ne de karşınızdakine. bundan dolayıdır ki birini unutmadan başka bir ilişkiye başlamak bile bile yanlış olanı yapmaktır.
  1 ... yorumsuz
 4. 4.
  bir bedeni uyuşturucu olarak kullanmaktır. ayıldığın vakit ruhunun acıdığını hissetmene sebeptir.
  4 ... dionysos
 5. 5.
  bir zavallılık örneğidir.kişinin ruh saglıgının ne denli berbat oldugunun kanıtıdır.
  4 ... lalalaudi
 6. 6.
  ifadede geçen başkasını aldatmaktır. aldatmayı sadece yatak ilişkisi olarak gören birinin karşısındaki insana yapabileceği en büyük haksızlıktır. insan bu gibi durumlarda kesinlikle empati kurmalıdır: ya o insan başkasını unutmak için benimle birlikteyse?
  madem unutamıyacaktın neden ayrıldın? eğer karşı taraf bitiren kişiyse onu unutturacak kişi karşına çıkana kadar ne kendini ne de bir başkasını kandırmamalısın. sonra ne diye adım ortam malına çıktı diye kara kara düşünme.
  1 ... fabala
 7. 7.
  bahsi geçen 'başkası'nı, sevgili görünümünde kullanmak olur. adiliktir.

  ekleme: niye eksi arkadaş, adi dedim diye mi? sen de yapma.
  3 -4 ... hyperion
 8. 8.
  Kişinin kendisine oynadığı garip bir oyundur. Artık aşka inanmamak, kendini degersizleştirerek unutulmaya çalışından intikam almaktır. garip yan ise unutmayı çalıştığınız artık size sevgi beslemediğinden bu durumun farkında olsa dahi umursamaz. işte bunu anladığınızda sevginizi yitirmek ve unutmaktır. yanlışıyla, doğrusuyla işe yarar bir gerçektir!
  2 -1 ... erjivan
 9. 9.
  yapılacak en yanlış harekettir. asla çözüm olmaz, üstelik acıyı arttırır zira bir de suçluluk duygusu eklenir. karşıdaki insan içinse çok daha kötüdür çünkü bu düpedüz kandırılmaktır.
  3 ... statik smiley
 10. 10.
  karşı taraf açısından bakılınca aşağılık bir eylem olsa da , yapan birey için işe yarayan bir yöntem.
  1 -1 ... happylover