bugün

hafıza kaybından önce kafaya alınacak darbenin etki etme süresidir ki bu süreyi kullanılacak cismin ağırlığı ve unutamayan o kas kafanın kalınlığı da etkiler.
bir saatten bir yıla kadar değişiklik gösterebilen süreçtir. üç yıl geçti unutumadım diyenler var onları zaten siktir ediyoruz.
(bkz: arabada 5 evde 15)
kişiye ve yaşanılan şeylere göre sürenin değişkenlik gösterebilceği durumdur.
3 ay ve 6 ay arasında değişir kişilere göre.
ama şöyle de bir durum vardır. aradan ne kadar sürede geçse kişi gerçekten sevmiş ise bu bir ömür boyu kişinin içinde kalabilcek nadir sevgilerden bir tanesidir.
demogojinin dibine vurmak: "bir ömür"
onun nasıl bir insan olduğunu anladığınız an.
olmecayı ne kadar süre içinde bünyeye aldığınızla orantılı süredir.
umutların bittiği herşeyi kabul etme süresidir.
sevmek için geçen süre ile doğru orantılıdır.
Eğer aşık oldugunuz birini unutmaya çalışıyorsanız unutamazsınız birde gerçek aşksa bu tabiki.
yoktur öyle bir süre. sağlık sorunları olmadığı sürece unutmaz kimse kimseyi. "ben onu çoktan unuttum" derken bile hatırlamaktır belki istenen. insan unutmaz...
iki kadeh arası.

not: içmem, içeni sevmem, unutabileceğim insanla beraber olmam.
Birini unutmak için gereken süre=Yüzyüze görüşmeye başladığınız süre x 2 + Çıkmaya başlamadan görüştüğünüz süre

kadardır.
kendini önemsemeye başladığın ve ona değmediğini anladığın zamana kadar geçen süredir.
bazen ayrılırsın, sonra bir başkasıyla çıkar ondan da ayrılırsın. ama üzüldüğün konu, son ayrılığın değil de, önceki ayrılığın olur. enteresandır.
aşık olup olmamanla alakalıdır. bazen, evlensen, çoluk çocuğa karışsan bile, bir ömür unutamazsın.
unutulmak istenen kişi ile geçirilen süre ile eşdeğerdir.
öyle bir süre yoktur. bünyeden bünyeye fark eder hesabı. eğer bir gün o değil de başka birinin gözlerinizin içine bakmasını istiyorsanız bu süre tamamlanmıştır.
giden gittiğiyle kalır. unutmak ne kelime? hele kadınsa asla unutmaz onunla yaşlanır.
* eve gidip masturbasyon yapana kadar geçen süre. *
kendi bünyenize ve untumak istediğiniz bünyeye bağlıdır. hiç unutamayacaklarınız da olacaktır, arkasından saydırdığınız da...
yeteri kadar yaşanırsa, alzheimerin çözemeyeceği unutamama sorunu yoktur.insan ismini bile unutur.
en çok hatırlanan unutulmak istenir hep..
- senden ayrılmak istiyorum
- pardon siz kimsiniz?
(bkz: 500 bin bana çıksın babamı tanımam)
nefret etmeyi bıraktığın an unutmuşsundur.
tarlayı bir sonraki ekime hazırlamak için bırakılan nadas süresidir.