1. 211.
    Erkekseniz ve o da erkekse onunla halı saha maçına gidin. Ona bol bol pas atın. Size geri dönüp önünüze pas atıyorsa sadıktır. Yok sizden daha iyi top oynayan birine pas atıyorsa sizi anında satacaktır. Kendi başına çalıma gidiyorsa fazla samimi olmadan arkadaşlık kurabilirsiniz. Oyunu hırslı oynarsa arkadaşlığı tutucudur. Ama gevşek oynarsa fazla güvenilmez bir tiptir.
    6 ... strabo
  2. 212.
    size değil de dışarıya karşı nasıl davrandığını gözlemlemek.
    4 ... turnamgidersenmardine
  3. 213.
    Onunla yolculuk yapmak ya da içmek derler büyükler.
    2 ... elmander vs kewell
  4. 214.
    Srvgiliyseniz nasıl ayrıldığına bakın.
    1 -1 ... ozzbuyucusu
  5. 215.
    Sınamak değildir kesinlikle.

Borç verip ödeyecek mi diye beklemek, hariçten aşırı sinirleneceği şeyler yapmak, kalbini bile isteye kırmak, yalan söylemek, zarar verecek davranışlarda bulunmak, yolculuk, tatil, aynı evde uyumak, yoklukla sınamak falan filan hiç değil. Örneklendirebiliriz.

Bunları yapan insanların kendilerini bile tanımadığını düşünüyorum.

insanları en güzel konuşarak tanıyabilirsiniz. Yalan söyleyebilir, kendini olmadığı biri gibi tanıtabilir sevinsenize, harika!

insanları sevin, değer verin, ilgi gösterin, önemli hissettirin.

insanları delirtip delirtip ben senin böyle biri olduğunu bilmiyordum demeyin. Siz delirtmeden önce öyle bir insan değildi o.

Suratlarının ortasına kuvvetli bir yumruk atıp tepki vermeden sakince bunu neden yaptığınızı sormasını bekliyorsunuz. Adil değilsiniz. Sizin ona attığınız yumruğun amacı onu tanımanıza yönelik aptal bir davranış sadece, ama onun sizin yaptığınıza karşılık vermesi kendini savunmak.

Ve sizler hâlâ bilinçli yaptığınız şeylerle insanları tanıyabileceğini sanacak kadar basit düşünüyorsunuz. Yaralarına dokunarak, kalplerini kırarak, sinirlendirerek kendinizi dahi tanımadan başkalarını tanımaya çalışıyorsunuz.

Kimseyi tanımaya uğraşmıyorum. isterlerse kendilerini tanıtabilirler, tanıştığıma çok memnun olurum.

Ya hayatıma bir tuğla ekler ya 3 tuğla çıkarır. Benim için mevcudiyetimdeki her insan değerli, sevilmeyi hak ediyor. 3 günlük ömrümüzü insanlara vereceğimiz değeri, hayatımızdaki yerlerini belirlemek için harcamayalım.
    3 -1 ... kendi kendimin kedisiyim
  6. 216.
    Birini tamamen tanımanın imkansız olduğunu düşünüyorum ama yapılabilecek en iyisi beraber yaşamak, kavga hallerini görmek, varsa günlüğünü okumaktır (ki etik olmamakla birlikte cidden birini gereğinden fazla tanımak istiyor muyum diye düşünülmeli.)
    1 ... nyctophilie
  7. 217.
    Evlenmek.

Valla bak..
    1 -1 ... bozuk sokak lambasi
  8. 218.
    Olmayan yol. Birine yaklaşmanın, bir takım durumlarda nasıl davranma ihtimali olduğunu gözlemlemenin yolları olasilir belki. Ama kişi günden güne yeni biri olduğundan, hiçbir zaman emin olmamak gerekir.

Yahu bir kere kendimizi ne kadar tanımışız? Asla yapmam dediğimiz neleri yapmışız da hâlâ yapmaya devam edeceğiz? O asla nedenini bilmediğimiz en büyük fobimizin kaynağı acaba ne? Şimdi sevdiğimizi sandığımız ya da sevmediğimizi sandığımız hangi şeyler için birkaç sene sonra 180 derece farklı şeyler düşünüyor olacağız? Belki de hepimiz önceliği kendimizi tanımaya versek, sonucundan başkalarıyla tanıştığımızdan daha memnun olurduk.
    1 ... yggdrasil
  9. 219.
    Zayıf noktası bellidir biraz imanız olsun o konuda sonrasında size tavrına bakın hiç ummadığınız kadar ağır yargılamalarda bulunur karşı taraf size, ufacık imada bunu yapanın ilerisini siz düşünün. En kolay anlama yolu ise iyi gününüz ve kötü gününüzdür sahte samimiyet değil sizinle beraber gözünün içi gülerse sizin mutluluğunuzda onu size çoklayıp sizi huzursuz edecek cümleler kurmuyor, tebrik edebiliyorsa o insan doğru insandır. Kötü gününüzde sizi bunaltacak derecede yanınızdaysa o da sizin için doğrudur. Gerisini atın gitsin iyi günde dost çok kolay bulunur zira. Sevgili olarak ise en net kişiliği sadece ayrılırken görebiliyoruz ne yazık ki...
    ... bivarbiyokoldu
  10. 220.
    "birini tanımak" çok genel bir ifade bence. çünkü insanlar herkese karşı aynı davranmıyorlar, isteseler de davranamazlar. Dolayısıyla, buradaki öneriler de insanların ancak size karşı olan tutumunu ortaya çıkarabilir. Bu tutumu anlamak ise kolaydır; karşılıksız bir şey yapmasını istemek, zor durumunuzda nasıl davrandığına bakmak, sosyal ortamlarda tavırlarının nasıl değiştiğine bakmak gibi birçok yöntem vardır. insanların sinirli hallerine bakarak yargılamayı ise ben pek doğru bulmuyorum; çünkü sinirlenme sebebinin ne olduğu çok önemli bir faktör.
    ... castaneda