1. 1.
    Birini takıldım kaldım böyle hayatıma devam edemiyorum. iki üç kere gördüm en fazla ama... mal gibi hiçbir şey demeden beklemek çok da kızgınım umursamıyor gibiyim ama biri sanki vazgeçme der gibi.
    2 ... kremlinkadini
  2. 2.
    gidin konuşun. en kötü ne olabilir ki, ilgilenmiyorum teşekkür ederimden başka. korkunun ecele faydası yok. hadi cesaret.
    1 ... monk of monkmountain
  3. 3.
    Yapmayın etmeyin geçip giden zamanınıza yazık.

Düşünmemek adına kendinize uğraşlar bulun.

Onlar başkaları ile çok mutlu siz de başkalarında arayın mutluluğu.
    3 ... kendihalindeyazarx
  4. 4.
    Karşı tarafın psikolojisini bozup takıntılı hale getirmektir.

Yazarlar tarafından anlatılmak istenen birini takıntı haline getirmek aslında.

Anlatım bozukluğu yapıp beni takıntılı hale getirdiniz mesela.
    3 ... john ruth
  5. 5.
    bir müddet sonra kendi içinde yaşamayı bırakıp, karşıdakine zarar vermeye kadar sirayet eder bu tür takıntılar.
    kişi otokontrolunu tamamen yitirdiğinde, verdiği zararın farkına bile varmaz.
    "sevgi" adı altında esarete alınir sevilen kişi. çeşitli zorbalıklara tabî tutulur.
    ikili ilişkiler arasındaki cinayetlerin çoğu, "seviyorum" bahanesiyle, doğrudan o'na zarar verme hakki olduğunu iddia ederek işleniyor.
    yani kişinin, karşidakini sevmiş olmasi yetiyor o'na her türlü zararı vermesini normalleştirmek için.
    otokontrolün zıvanadan çikmasi halinde psikolojik desteğin elzem olduğu durumlardir.
    4 -2 ... liliith
  6. 6.
    insanın kendine yapabileceği en büyük kötülüklerin başında gelir.
    11 -1 ... le seigneur des tenebres
  7. 7.
    Sözlükte bolca bulunur bu ruh hastalarından.
    4 -2 ... duygusal raphael
  8. 8.
    Sonunda, kişiyi fetiş hale getirip, psikolojik rahatsızlıklara davetiye çıkarmanız kaçınılmaz olabilir.

Ayrıca "birini, takıntı haline getirmek/sokmak" daha bir karşılıyor gibi.
    1 -1 ... solus auctor petrus
  9. 9.
    Yapmayın oyle şeyler komık oluyorsunuz.
    -1 ... olsadayesek
  10. 10.
    Çoğu insanın üzerimde uyguladığı tutum.
    -1 ... zaruri