1. 1.
  kimi zaman da bir kaçış yoludur.
  3 ... fayaka
 2. 2.
  (bkz: ben böyleyim)
  6 ... lowerkid
 3. 3.
  (bkz: beni böyle sev seveceksen)
  5 ... noway
 4. 4.
  (bkz: zor zanaat)
  5 -1 ... sephrenia
 5. 5.
  insanoğlu'nun yapısı gereği oldukça zor alışabildiği ve ancak karşısındaki insan ile düzgün bir iletişim ve ilişki kurabilmek için mutlaka gerçekleştirmek zorunda olduğu durumdur *. çünkü; bir an gelip de, ne kadar çabalarsanız çabalayın karşınızdakini değiştiremediğinizi farkettiğinizde, geriye yapılacak tek şey olarak onu olduğu gibi kabul etmek kalır.
  2 ... insomniac
 6. 6.
  etseniz de etmeseniz de kişi olduğu gibi kalacağindan, oldugu gibi kabul edilen için pek bir fark yaratmaz. belki de kabul etmesi gerekenin, kendini rahatlatma çabasidir *. kişileri kendi isteklerimiz dogrultusunda sekillendirmeye calismak zaten kabul edilemez. tabi toplumumuzda bir kişiyi oldugu gibi kabul eden insanlar saygili insan olarak adlandirilmaktadir, bu da aslinda içler acisi bir durumdur ve oldugu gibi kabul edilemeyen insanlarin fazlaliğini gosterir. dolayisiyla kabul eden kisim özel kisim* olur. asil önemli olan kişinin kendi gibi olmayi başarabilmesidir. bunun sonrasinda kabul edilip edilmemenin önemi tekrar dusunulmelidir. kendi olmayi basarabilmis bir insani, oldugu gibi kabul etmeyen kişi zaten bir süre sonra o insandan uzaklasir veya onu oldugu gibi kabul etme mecburiyetinde kalir. dolayisiyla bu sadece kabul edecek olani ilgilendirir.cunku karakteri oturmus insan kendini kabul ettirme endisesi icine girmeyecektir.

  birinin "ben seni oldugun gibi kabul ediyorum" diye böbürlenmesi cok cok ayiptir. cunku bu bir başari degil zorunluluktur. aksi taktirde karsi tarafin kisiligini bastirma politikasi uygulanmis olur.
  1 ... laxx
 7. 7.
  hatasız kul olmaz.
  (bkz: orhan gencebay)
  2 ... burakker
 8. 8.
  kişiyi öldüğü zaman kabullenip övmek. ayıp bir şey tabii...
  1 ... cryptic
 9. 9.
  fedakarlığın son safhasıdır ve olmazdır.
  1 ... cirkinordekyavrusu
 10. 10.
  ikili ilişkilerde üzülmemek ve hayal kırıklığı yaşayıp yıpranmamak için yapılabilecek en güzel davranış.
  ... dancerinthedark