bugün

gerçekten sevmektir.
içten sevmektir. diğer insanların onun için herhangi bir cinsiyeti yoktur. sadece insandır diğerleri.
kusurları dağ kadar olan birine denk gelirseniz zor olandır.
yürek ister. Eski sevgilim hafif aksak yürürdü, ben onu öyle severdim.
(bkz: aşk)
Kusur görünce azalan şey sevgi değil şehvettir. O bile her zaman azalmaz.

Ne kadar dandik duygularınız olduğunu farkedip hayatınızı gözden geçirmelisiniz.
kusurlarını kabul etmezsen sevemezsin zaten.
Birini kusurlarıyla sevecek kadar yürekli değiliz. O kusurları örtmeye ya da değiştirmeye çslışıyoruz hep.
seni kusurlarinla sevmek aşkların en güzeli...

çok zor ve sabır gerektiren bir eylem. ama her kusura ragmen hala seviyorsanız işte o gerçek sevmektir ve gerçek aşktır.
Koşulsuz sevmektir.
Aşık olan herkesin bildiği eylemdir.
aşkın gerçek halidir.
Bazen şikayet ediyorum sevdiğim adamın kusurlarından ama onu her şeyiyle seviyorum ben sanırım.
Bazen Tanrı'ya binlerce yalvarış ve isyanın sebebidir. Babamı yeni kaybettiğim ve üniversite sınavını da kazanamadığım dönemlerde tam anlamıyla bir kayıptım o kadar mide bulandırıcı insanlarla tanışmıştım ki o bana Tanrının hediyesi gibi geldi. Uzun bir dönem arkadaş kaldık, internet'ten tanışmıştık olması gereken de buydu. Çok dokunaklı bir öyküsü vardı. Sevdiği kız için okumayı hayal ettiği bölümden vazgeçmişti onunla aynı şehirde olabilmek için belki de okumayı hiç istemeyeceği bir bölüme kaydolmuştu. Bir süre sonra ise artık seni sevmiyorum denilmişti ona. kaybolmuştu. Kendini kendinde, o varken çok tanıdık olan ama artık yabancılaşan bu şehirde kaybetmişti. Sınıfta kalınca ailesinden gelen maddi desteği de kaybetmişti. Çalışmak, para kazanmak zorunda kalmıştı. Okula olan hakimiyetini de iyice elden bırakmıştı. Ve tam olarak hangi durumda, nasıl olduğunu tahmin etmek istemediğim bir illete bulaşmıştı. Her şeyi en ince detayına kadar öğrenmeye hakkım olmadığını düşünüyordum. Acısı büyüktü. Bir insanın içinin acıması söz konusu olunca en iyi ben anlardım. Her şeyin düzeltilebileceğini düşündüm. Birkaç kez buluştuk. Sessizdi. incecikti vücudu, elleri. çirkin olduğunu düşünüyordu belki de çoğu karşı cins tarafından ona öğretilmiş kirli bir bilgiydi bu. bir ay mesaj atmasam atmazdı . Aradan yaklaşık beş ay falan geçmiş olmalı tanıştıktan sonra, "ellerini görmeyi bile özledim" yazmıştı. Üniversiteye tekrar hazırlanıyordum neredeyse hiç ilgilenmiyordum onunla ilgilenirsem ve devamını getiremezsem onu bir de ben incitmekten korkuyordum. Hatta şehir dışına bile gitmek zorunda kalabilirdim. Sonraki özledim mesajında ise duygularımla yüzleştim. Her şeyin yoluna gireceğini düşündüm. Bir defa daha sınava girebilir ve geleceği olan bir bölüme yerleşebilirdi. Onu hiç üzmezdim ben. O da beni üzmezdi. Ben tüm sözlerimi tuttum sözlük sınav günü yanımda kimse olmadı kötü moral tüm bir yılın neredeyse tamamını çöpe atmaya yetti ama yine de sözümü tuttum onunla aynı şehirde kalabilmek için elimdeki en iyi seçeneğimi kullandım. geleceği olan bir bölüme yerleştim kendim için de onun için de iyi olanı yaptım. Fakat o bir kez daha sınıfta kaldı. Fakirin ekmeği umuttur. Ekmeğimizi bir kez daha çöpe attı. Birkaç kavgada bana küfretti. Yalan söyledi. internet'ten çok önce tanıştığı başka bir kız için. Arada mesaj atmadığı o dönemlerde de başkaları işte. Varmış. Söylemeye utanıyorum. Hepsi de sözlüklerden vesaire. Gözümde çizdiği profille gerçeği arasındaki farkı anlamama yardımcı olan süreçten whatsapp kullanamadığı için hesabını kapatan bir ben kaldı geriye. Enerjisini ve içini sadece ona saklayan bir ben. Kavga ettiğimiz bir gün içmeye gitti. Sarhoş oldu. Sınavları vardı o hafta, böyle olmaması gerekirdi. Başka evde sabahladı. Olmaması gerekirdi. Hevesleri vardı, yaşayamamıştı. Yaşayabilmek için tam da benimle olduğu dönemi seçmesi öyle ilginçti ki. Sevgim öyle güçlüydü ki ben onu toparlayabilirdim. Fakat kendisine saygısı olmayanın başkasına da saygısı olmazmış.
sadece annelerin yapabileceği bir şey.

(bkz: geri kalan her şey için mastercard)
Kimse kusursuz degildir.
başka türlüsüne sevgi denmez zaten.
mantıklı bir davranış olarak kusurları sevmek.

esas olan kusurlarına rağmen sevmek değil midir ?
kusur denilen seyler, sevgi duygusu henuz ruhumuzun derinliklerine islemeden önce gorunenler oldugundan ve sevdikten sonra ne olursa olsun gozumuze hoş gozukeceginden; aslinda normal bir durumdur.

eski sevgililerin ardindan "oha ben bunu mu sevmisim?" gibilerinden sözleri sıklıkla duymamizin sebeplerinden de biridir aslinda.
güncel Önemli Başlıklar