bugün

mahalle kültürünü bilenler şıp diye anlayacaktır nasıl biri olduğunu. çünkü hemen hemen her mahallede vardır böyle bir tip. apartmandan biri çıksada ekmek aldırsam diye saatlerce camda bekleyenini gördüm ben şahsen. hedef kitle diye bir kavramları yoktur buteyzelerin. çocuk, genç, kadın, erkek farketmez. istikameti bakkal olan herkes onun için hedefteki insandır. apartmandan çıkışınız ile birlikte pencereden mgm aslanı gibi fırlayan teyze zuhur eder anında ve zaman kaybetmeden bahsi geçen kişiye seslenir. lan duymamazlıktan gelsen, bir de bunun akşam dönüşü var. hadi onuda geçtim anneye şikayet edilme durumu var ki güdümlü anne terliği yeme tehlikesi içerir bu kısım. yani her şekilde dönüp bakarsınız bu teyzeye, muhtemelen aldıracağı 2 ekmektirsadece. ama üşengeçlikten sabah kahvaltısını akşam üzeri saat 4 te yapar yine de kendisi gitmez o bakkala. birinin yolunu çevirir, çığlıkları ile birini irkiltir ve bakkala gönderir mutlaka. esasında kararlılık ve yetenek konusunda başarılı teyzedir lakin inatlık konusunda rahatsızlık verici bir seviyededir. ne diyelim allah islah etsin.
yaşlı kadın işte. belki yürümekte zorlanıyor, belki hasta. zaten bakkala gidiyorsan alıver işte. eline mi yapışır.
bazıları bonkör olan teyzelerdir.