bugün

karakter tahlili sonucu psikolojik baskı kurmak için yapılan hareket. hangi amaçla yapıldığına göre bakış türü değişir.
iyi bir dinleyici olmanın kanıtıdır.
nedenini bilmiyorum ama bu bana cesur hissettiriyor.
konuşurken bile kendimden daha emin hissediyorum ve karşımdaki insanın bu davranışımdan rahatsız olacağını değil, kendini bana daha iyi açmasına yardımcı olduğuna inanıyorum.
kaçamak bakışlar, gözünün içine bakamayarak konuşmak pek hoş değil bana göre.
(#22030546)
bir şeye odaklanıp öylece kalmak.
Aramaya inanmak.
Geçenlerde bi iş görüşmesine gittim. Görüştüğüm ik yetkilisi sattıkları ürünle ve satış teknikleriyle alakalı eğitimler verdiklerini ve bu eğitimlere katılmanın zorunlu olduğunu söyledi. Ben de 18 yıldır satış sektöründe olduğumu ve bu eğitimleri defalarca aldığımı söyledim. Konuşma arasında bana "gördüğüm kadarıyla sizin göz kontağı eğitimine ihtiyacınız yok" demişti.

Özetle birine bir konuda bilgi aktarırken göz kontağı kurmak son derece önemlidir. Bu bende mesleki deformasyon seviyesinde mevcut.
Açıkçası karşınızda kralı olsa duramaz. Harika bir baskı yöntemi. Tüm iletişim iplerini elinize almanıza yol açar.
ister istemez insanı rahatsız eder.
içten söverken gerçekleştirilen eylem.
“ hayırdır birader, ne baktın ? “ girişli bir gerilime davetiye çıkarmaktır.
daha da güzeli, baktığınız kişinin de size aynı şekilde bakmasıdır. Düello: kılıç.. hayır tabanca.
bir de kafede orda burda başka masadan bakanlar oluyor , ciddi anlamda ne bahıyon kavgasına giresim geliyor. sadece asılma amaçlı değil kadınlar da yapıyor bunu ve ciddi rahatsız edici bir eylem.
diyalog içindeyken normal karşılarım.