1. 1.
  kendisine uymayan birine karşı, elinden gelse bir kasik suda bogmak sözü doğrultusunda hareket eden, kalbine kötü tohumlar saçan, kendi hayatını kendi elleriyle zehirleyen, içini karartan kişinin yaptığı iş.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  Birbirinizi kıskanmayınız, birbirinize kin tutmayınız, birbirinize çirkin sözler söylemeyiniz, birbirinize sırtlarınızı dönmeyiniz, kiminiz kiminizi arkasından çekiştirmesin. Allah'ın kulları kardeşler olunuz ;hadis-i şerifindede tavsiye edildiği gibi islam dininde tasvip edilmeyen bir durumdur...
  1 ... white pages
 3. 3.
  birini sevmek dururken yapılabilecek en kötü eylemdir. ne güzel kardeş kardeş yaşayıp gitmek varken şu üç günlük dünyada, düşmanlık beslemek niye? kalbinizi sevgiyle parlatmak varken, nefretle paslatmayın.
  1 ... aura
 4. 4.
  düşmanlık beslenen kişiye değer verildiğinin ifadesidir. bu değer kötü de olsa sizin için bir şey ifade ediyordur. düşman olacak kadar sevmiyorsanız içinizde niye yer kaplasın bırakın gitsin. bir kişiye karşı bir şey hissetmemek en iyi cezalandırma yöntemidir. bunu deneyin...
  1 ... karga
 5. 5.
  sabrın tükenmesiyle başlayandır. hiçbir düşmanlık sebepsiz yere alevlenmeyeceğinden, sürekli sataşılan ve rahatsız edilen kişinin sabrının tükenmesi sonucu, sinirlerine hakim olamayarak, rahat durmayan kişiye kin gütmesi, ondan nefret etmesidir.
  1 ... legend of the stranger