bugün

ülkenin genel resmidir bu ...
benim elimde çok iş vardır (evet, hiç mütevazı değilim), kasaplık da bunlardan birisi.

demem o ki, et et et! diye yanıp tutuşanları anlamamakla birlikte sanırım bir tezcik (tez var tezcik var) ortaya atabilirim. bilinç ve bilinçaltında sürekli olarak işlenen bu kızıl et (azerbaycan ve doğu türk illerinde işbu terim kullanılır) özünde o denli lezzetli, sağlıklı değildir.

her gün tavuk yiyebilirsiniz, ancak her gün antrikot yerseniz (yiyemezsiniz, bana güvenin) çok yakın vadede hastalanırsınız.

anlayacağınız kızıl et kafanıza taktığınız kadar değerli olmayabilir. köftede kullanırsın (en sevdiğim değerlendirmedir, ancak gene de ağır gelir bana, yarısını hindi yada tavuk eti kullanırım), yemeklerin içinde garnitür olarak kullanırsın, kısaca diğerinin yanına katık olarak kullanırsın.

benim görüşüm bu yönde, iki gün sigara paketi almayın, üç gün önce aldığınızla idare edin, alın bir kilo et 200'er gram yeyin. işbu durumda gene istekli olursanız sizde biraz kurtadamlık olabilir.

tanım: doğru bir saptama. antrikot ölsün musakkadan selamlar.

(ancak keşke adı musakka olmasa, etli patllıcan aşı güzel bir ad olurdu)
görsel
görsel

ya herkese antrikod yada herkese de musakka.
yani kimse sadrazamın sol daşşaa değil demiş kısaca...

not: daalabilirsiniz.
yok ben sağ daşşayım diyorsan sen kal muhterem..
--spoiler--
müthiş doğal(!) doğaçlama(!) spontane(!) gelişen durum ... ha ha
--spoiler--
adam resmen eşitsizlikle mücadele ediyor.
show bile olsa, adamın verdiği mesaj tamamıyla doğru...bundan sonra başkan da işçiyle aynı yemeği yiyecek, anafikrini taşıyan bir mesaj var videoda.

tayyip amca sittinsene devletin başında kaldı, muzansenle de olsa böyle bi mesaj verebildi mi?...ne alaksı var, "gemicik" mesajı verdi mesela. sıfırla oğlum mesajı verdi...1500 odalı saray mesajı verdi...

tayyip beyamcanın tek bir böyle videosu var mı? yok !!...

o zaman çeneni kapatacaksın.
bir yanda vatandaşa çoluk çocuk üç öğün çay ve kuru simiti reva gören ak parti zihniyeti bir tarafta yöneticiyle işçiye aynı yemek çıkacak diyerek herkesi eşitleyen cehape zihniyeti.
tabii ki ak partiyi seçeceğiz. iktidarı ele geçirince garibanın sırtına kırbacı vuramadıktan sonra mevki sahibi olmanın ne zevki var.

(bkz: 22bin tl maaş alıp vatandaşa 3 öğün simit al demek)
müthiş spontan falan saçmalayan olmuş yukarıda, bu müthiş spontanlığı 25 senede neden bir kere bile yapan çıkmadı onun da cevabını tıynetinizde arayın.
Ya diliniz ne söylüyor kızıl et sağlıklı değil ne demek.
ak saray israfına normal gözle bakan ve öven, zekası yerinde olmayan halka bunu anlatamazsın imamoğlu.
Kameralar önünde showmenlikten başka birşey değil.
Bir kez daha ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım.