1. 1.
  birinci dünya savaşı'nın esas adıdır. Banu avar zaman zaman böyle dillendirir.

  bu paylaşım savaşını ortadoğu'da arapların desteği ile emperyalistler kazanmıştır. Türkiye'de ise büyük bir bozguna uğramışlardır.

  akabinde paylaşımlarına uygun olan sevr anlaşması ile türkiye'yi paylaşmak istemişlerdir. başaramamışlardır.

  günümüzde etkileri sürmektedir. büyük ortadoğu projesi ile türkiye'ye sevr dayatılmaktadır. lord curzon'un lozan'da savurduğu tehditler bir bir gerçekleşmektedir.

  lord curzon'un hayaleti türkiye üzerinde dolaşmaktadır !

  bu paylaşım savaşında elde ettikleri ortadoğu emperyalistlere hiç bir zaman yetmedi. asya'nın kilidi türkiye'nin elindeydi. türkiye'de sevr uygulanmadan, islam düşüncesi yok edilmeden, başbuğ mustafa kemal atatürk'ün fikirleri silinmeden asya'nın muazzam kapıları onlara sonsuza dek kapalı olacaktı. bu anlamda günümüzde bu paylaşım savaşı türkiye için devam etmektedir !

  neler oluyor ?

  ılımlı islam adı altında şeriat dayatılıyor, dinler arası diyalog adı altında islamiyet hristiyanlaştırılıyor, akepe ile bütün devrimleri çiğnen başbuğ mustafa kemal atatürk türk milletinin kalbinden ve zihninden silinmek isteniyor.

  yani sevr uygulanıyor... birinci paylaşım savaşı türkiye için devam ediyor !
  3 -1 ... onurkul
 2. 2.
  paranoyaya gerek yok hasretin var ya.diye bir şarkısı var mıydı ibonun?

  birinci paylaşım savaşını emperyalistler kazandı demeyi sağlayan mağlubiyet psikolojisinin rakibe olumsuz adlandırmalarla yaklaşmayı gerektiren duygusallığı, sözkonusu savaşların kazanamayanlar tarafındaki almanyanın dönemi sallayan vasfından haberi var mıdır acaba?yoksa garibim almanya savaş öncesinde sömürülen bir ülke miydi?vah vah!!ılımlı islam kavramsalından yola çıkarak her ezber cümlelerin sıralanması ihtiyacı duyulduğunda şeriat gelecek komşuuu çığırtkanlığı yapmanın şimdiye dek kime ne faydası oldu?bak ne şeriat geldi ne de şeriat korkusu mucitlerinin kazanım savaşı bitti.yahu allah aşkına şeriat geldi masalından farklı bir argüman bularak adam gibi bir siyaset üretebilecek insan evladı gelmeyecek mi bu ülkeye?sağcısından solcusuna herkesin ağzında sakız olan bu dandik bahane daha kaç kez şişip şişip patlayacak?
  ... kecaspy