bugün

bir nevi türünün son örneği manasina gelen ve ender bulunan anadolu parsi gibi hissedilmesine sebebiyet veren olgudur. nesil sayisi artikca kişinin kendisinin iskocyali da ki duncan macleod tadini yasanmasina sebebiyet veren olgudur. gerçi nesil falan filan hikaye maksat yesillik olsun efendiler.
türünün son örneğinden ziyade türünün ilk örneği desek daha doğru olur. bir nevi fosil denebilir. zaten aramızda pek de bulunmazlar tarihe gömüldüler desek yeri vardır. fakat maksat muhabbet işte nesil farkı gözetmemek lazım 1. nesiller de insan ayıptır yapmayın.!
dördüncü nesil yazar olmaktan farkı olmayan durumdur. * *
ikinci, üçüncü ve dördüncü nesilden önce sözlüğü keşfetmiş olmaktır.
birinci nesil yazar olmak ya da olmamak. işte bütün mesele bu...
sözlük'e ilk gelenlerden olmaktır. sadece nicel bir farklılık vardır.
fazla avlanma, bilinçsiz yapılaşma, yaşam alanlarının insanlar tarafından işgâli gibi nedenlerden dolayı soyları tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan ve bu nedenle koruma altına alınması gereken neslin temsilcisi olmaktır.*
sözlük tarihinin tamamına tanık olmaktır.
vakti zamanında sadece başlıklar konusunda avantajlı olan yazarlardır. sebebi de az başlık olması sebebiyle istedikleri gibi başlık açmış olmalarıdır. istedikleri başlıklara ilk entry girme şerefine nail olmuş yazarlardır. onun haricinde pek bir numarası yoktur birinci nesil yazar olmanın. senin benim gibi etten kemikten varlıklardır.
bir buçuk seneyi aşkın bir süredir sözlükte bulunuyor olmaktır.
şimdiye kadar üç farklı neslin yazarlarını gönül ferahlığıyla ezmektir.
kalıcı olduğunun bilinmesi sonucu güvenilen olduğunu bilmektir.
sözlüğe öyle ya da böyle katkı sağlamış olduğunu bilmektir.
daha fazla zirve görmüş daha fazla insan tanımış olmaktır.
kıskanılmaktır, bok atılan olmaktır.
itibar edilen olmaktır.
sözlükten bıkmamaktır.
sözlükten ayrı kalamamaktır.
bir sene evvel sözlüğün benzer seviyesinde olan diğer sözlüklerin yazarlarına ulu'yu savunmuş olmak ve sonunda haklı çıkmanın verdiği hazzı tatmış olmaktır.
kuralları bütünüyle bilmektir.
çok ayar almış olmaktır.
çok ayar vermiş olmaktır.

ilk olmaktır.
en çok ... olmaktır.
en az ... olmaktır.

en olmaktır, en.
kimse inkar etmeye kalkışmasın ki ilk olmak, hele ki en olmak bi' başkadır; bi' başka olmaktır.

ama küçüklerin gözlerinden öpmeyi de bilmektir.
zirvelerde üçüncü nesil ile yanyana geldiğinde üçün biri geyiklerinin dönmesine sebep olmaktır.
sözlüğe başka zamanlarda üye olan insanlardan farksız bir yazarlık hayatı geçirmek demektir. Nesil de demekse..
-oha kıza bakın lan
+lan harbi güzelmiş
*güzel ne kelime olm huri bu huri.
-şş sulanmayın lan ilk ben gördüm, benimdir.

mantığıyla hareket etmek olsa gerek. isyan kardeşim, alayına isyan; bu ne a.q geldiğimden beri sen 4. nesilsin ben 1. nesilim, benim neslim senin neslini döver muhabbeti.

4. nesil olmanın verdiği acemilik ve heyecandan olsa gerek sözlüğü kıza benzettim.
(bkz: kız gibi sözlük abi)
(bkz: off ne diyon bi içim su)
(bkz: eşeğin önden gitme durumu)*
güzel bir duygudur.
sözlükte en çok zaman geçirmiş yazar olmaktır.
sözlüğün yürüyen tecrübe küpü olmaktır.
çaylak olma acısı ve zevkini tatmamış yazarlar.
her$eyden önce insan olmayi ba$armak daha büyük bir mertebedir.
insanın onur ve gurur duyduğu anlatılamayan güzel bir duygu * *
anlatilmaz yasanir duygusu.

bu sozlukte yasayamadik ama olsun, her gun yeni bir sozluk acilmiyor mu? onlarda oluruz.
birinci nesil yazarlar suyun altında tam 45 dakika durabilirler. evet , evete yanlıs duymadınız. tam 45 dakika!**
taşıması zor oluyor 10 kilo falan.
(bkz: neanderthal yazar)
başı göğe ermektir.
sanırım bazi çevrelerin çok sevdiği, çok övündüğü, çok birşey sandığı rererö.

sen şimdi 1.nesilsin, uludağsözlükte 1.nesilsin. pekiii, ulan sen nesil ayrımı yaparsan,
"bunun beş entrysi var öğğ" , "şunun karması bilmemene öğğ" diyee
ben sana yazar demeyi bırak adam/kadın bile demem.

yazarlığı sözlükte büyüyerek kazanabilecek kadar ilkel bir yetin varsa, yıllarca yazmış yazmış yazmış da anca iyi bir yazarlık seviyesine gelmişsen ve herkesi de böyle sanıyorsan vay haline.

hacı varya çok şey düzerdim ben buralara; ama yeni yemek yedim karnım şişti biliyon mu!

ayrıcana da bişi' diyim mi be hacı;

"zaman sadece armutları olgunlaştırır!"

öptm bys.

not: 1.nesil olup da bu sözlerime alınan olmasın, alan içi.. öhm. alır bu sözleri zaten!
muzelik olmak demektir. elleri opulesidir boyleleri.
güncel Önemli Başlıklar