1. 1.
  Hali hazırda dünyanın içinde bulunduğu savaşın bundan 20 yıl sonra konulacak ismi. Amerika ve Çin dünyanın en büyük iki ekonomisi. Rusya ekonomik anlamda da söz sahibi olmaya çalışan, silah satan, Doğalgaz gibi hayati kaynaklara sahip güçlü bir ülke. Almanya, ingiltere'nin Avrupa birliğinden ayrılmasıyla birlikte çok daha kritik bir konuma sahip oldu. Merkel'in izlediği ulusalcı ekonomik politikalar almanya'yı dünyanın en büyük üçüncü ekonomisi haline getirdi. Türkiye de bu denklemde en kritik elemanlardan biri konumunda.

  Mevcut dünya düzeninde savaşlar kara ya da cephe savaşları şeklinde değil, siber, stratejik ve ekonomik savaşlar şeklinde kurgulanıyor.
  1 ... serdarsl06
 2. 2.
  olmayan savaştır.

  kimsenin bir şey yaptığı yok aslında. biz dertsiz götümüze sik arıyoruz. komşularımızla, müttefiklerimizle, ticari ilişkilerimiz olan ülkelerle iyi geçinsek sürekli uluslararası kriz yaratmasak hiçbir sorun olmayacak.

  güçlü ekonomiler belli neticede onlar birer gezegen ve onların yörüngesinde olanlar var yörüngeden çıkmak için bu kadar çabalarsan pek ala götürüsü olacaktır.
  1 ... flat head
 3. 3.
  diyelim ki öyle bi savaş var. türkiye nasıl en kritik eleman amk kimse siklemiyor.
  2 ... baba kreyzi
 4. 4.
  dolar olmuş ebesinin amı, türkiye en kritik konumda diyor adam. ya bu sizin kendinizi olmadığınız yerlerde görme huyunuz bir bitse, ülke normale dönecek ama siz daha kendinizin farkında değilsiniz. bir ara 3. köprüyü kıskanıyorlar vardı, sonra 3. havalimanını kıskanıyorlar oldu, şimdi abd ekonomik savaş başlattı var. lan kimsenin köprünüzü, havalimanınızı ve hatta sizi sikine taktığı yok.
  2 ... petrauskas