bugün

ferhat göçerin çok sevdim ikimizi adlı albumunun 3. parçasıdır.

saçmala ne olur çare çok
nasıl gidersin
istediğin herşey sanki yok
değermi dersin

başkaları bilmez görmez zor
nasıl bir duygu
al elini kalbime bir koy
işte gerçek bu

her yer soğuk hep karanlık
kendi kendime sahipsiz
ayrılmamız çok gereksiz
şimdi uzaktan sebepsiz

biri bana gelsin o da sensin
beni kırmıs olsanda
ikimizde aşık bir tek farkla
benimki sende biraz fazla.
izmir kordon'daki playbox da yunanca orjinalini duyup eahh eytere bee dedigim parca...
cok guzel parca ama hani yetmedi mi be kuzum bu yunan parca ozentiligi ? ha ferhatim?
çok soft bir parça olup* dinlenilesidir.
(bkz: bbg)
çok çok güzel bir şarkı.

biri bana gelsin o da sensin
beni kırmıs olsanda
ikimizde aşık bir tek farkla
benimki senden biraz fazla
ferhat göçer'in çok sevdim ikimizi albümünde bulunan belki de en dinlenilir şarkısıdır. farklı bir ruh hali içine sokup, kendini durmada dinlettirebilme özelliğine sahip güzel bir parçadır.
insanı alıp götüren şarkıdır. başlangıc kısmı harıkadır.
ferhat göçer' in bağırmadan da güzel şarkı söyleyebileceğini gösterdiği şarkı. çok güzel çok.
ferhat göçer'in ıkınmadan söyleyebildiği 45lik.
tek kelimeyle mükemmel ötesi bir şarkı. hele ki, özel birileri tarafından dinletiliyorsa ayrıca önemlidir.
ferhat göçerden pek hazetmememe karsın oldukca begendiğim, cok hos bir şarkıdır.. yakısmıs..
(bkz: biri bana versin o da sensin)
edit: **
şarkı sözleri "biri sana girsin o da benim veya da sen kimsin o gitsin!" şeklinde olsaydı daha saçma olmazdı sanırım şarkı.

o derece yani...
Cümleye eklenecek dahi anlamında "de" ile yaşam bulan önerme..
Biri de bana gelsin: Herkese birileri gitmektedir ama ona gitmemektedir durumunda olan kişinin serzenişi.
Biri bana da gelsin: Yukaroıda bahsedilen kişinin kendisinin diğerleinden farklı olmadığı düşüncesiyle söyleyebileceği söz.
Biri bana gelesin de: Çaresiz kalmış kişinin kim olursa olsun geleni affetmeyeceği durumda sözyleyeceği söz...

Görüldüğü gibi ilk ikisi bir istekken üçüncüsü tamamen vaad hatta tehdit unsurları içermektedir.
ev arkadaşımın dinlediği ilk andan itibaren sabah,öğle,akşam beyin *ken işkence yöntemidir.
şu sıralar dilime dolanan hoşuma giden şarkı.
terk edilmiş insan sarkısı.
basit sözlü yüzlerce şarkıdan biri. anlatmak istediği şeyi bu kadar kolay ve günlük bir dille anlatan, söz yazarlığı adına ortada hiçbir şey olmayan şarkıların bu kadar tutulmasının tek nedeninin müziğiyle olan uyumu olduğunu düşünüyorum.
dinlediğimden beri tekrar dinleme isteği oluşturan nadir şarkılardan biri.
sözleri sinan akçıl'a ait olan, daha çok müziğiyle vuran şarkı.
(bkz: oda sensin)
(bkz: sen lan)
(bkz: arkana bakma)
*
güzel bir şarkı olmasıyla beraber,insanın dalgın bir anında yanlış okunmasıyla akla farklı şeyleri de beraberinde getirebilen şarkı.
biri bana versin
o veren de sensin
*
helena paparizou dan yunancasını dinleyince bir daha ferhat göçer den dinlemek istemeyeceğiniz duygu yüklü parça.
sacmalama nolur simdi carpacam azgina dedirttirten sarki*
güncel Önemli Başlıklar